„Pasakyčiau: „Nagi. Gėjai čia ne problema“, – interviu BBC televizijai, kuris buvo paskelbtas šeštadienį, sakė 68 metų muzikantas.

2013-aisiais V.Putinas pasirašė itin prieštaringai vertinamą įstatymą, kuriuo buvo uždrausti homoseksualumo propagavimas ar demonstravimas nepilnamečiams.

Rusija draudžia tos pačios lyties asmenų santuokas, nepritaria homoseksualistų lygių teisių rėmimui ir dažnai tokias pastangas vadina „propaganda“.

Homofobija šalyje vis dar labai paplitusi ir beveik jokie vieši asmenys nėra atskleidę savo homoseksualumo.

Eltonas Johnas, kuris su sutuoktiniu, kanadiečių kino kūrėju Davidu Furnishu turi du įvaikius, išreiškė viltį, kad galės pasinaudodamas savo įtaka propaguoti toleranciją.

Eltonas Johnas yra tarp daugiausiai savo įrašų pardavusių visų laikų muzikantų, o tuometinėje Sovietų Sąjungoje pirmą kartą koncertavo 1979 metais.

„Man patinka rusai. Kai nuvykau ten 1979 metais, buvau priblokštas to, kokie draugiški, malonūs ir mieli jie yra“, – sakė jis.

Paklaustas, ar, jo nuomone, jis galėtų paveikti V.Putiną, Eltonas Johnas atsakė: „Turbūt ne. Nežinau. Pabandysiu. Labai norėčiau susitikti su juo. Labai norėčiau susėsti su juo ir pasikalbėti. Turbūt tai tik graži svajonė ... Susitikčiau su juo ir pasakyčiau: „Klausykit, nagi, išgerkim arbatos, pakalbėkim apie tai“.

„Jis gal juoktųsi man už nugaros, kai uždarytų duris, ir vadintų mane visišku idiotu, bet bent jau galėčiau turėti ramią sąžinę ir pasakyti: „Aš bandžiau“. Pasakyčiau: „Nagi. Gėjai čia ne problema. Mes nesame pasaulio problema. Pasaulis turi daug didesnių problemų nei gėjai“, – sakė Eltonas Johnas.

„Būk priimantis ir visi išvien bandykime spręsti pasaulio problemas. Bet neizoliuok gėjų ir nebūk iš anksto nusistatęs prieš juos“, – pridūrė jis.