Judėjimo "Occupy the London Stock Exchange" (Užimk Londono vertybinių popierių biržą) protestuotojai ėmėsi paskubomis ręsti barikadas iš medinių padėklų ir svaidė dūminius užtaisus, siekdami sutrukdyti pareigūnams griauti palapines, tačiau teismo antstoliai sparčiai naikino stovyklą.

Kaip pranešama prisirakino prie improvizuoto medinio statinio stovyklos pakraštyje, tačiau likusi stovyklos dalis per dvi valandas virto senų čiužinių ir palapinių krūva.

"Šiandien Londono Sičio korporacija pradėjo vykdyti Aukštojo Teismo nutartis dėl palapinių ir įrangos pašalinimo iš teritorijos prie Šv.Pauliaus" katedros, sakoma valdybos pranešime.

"Apgailestaujame, kad buvo prieita iki šito, tačiau Aukštojo Teismo sprendimas iškalbingas pats savaime, - pridūrė pareigūnai. - Aukštojo Teismo vykdomieji pareigūnai, nusamdyti Londono Sičio korporacijos, atlieka likvidavimą dalyvaujant policijai, siekiant užtikrinti visuomenės saugumą ir palaikyti tvarką. Prašome protestuotojų išsiskirstyti taikiai."

Apie 50-60 protestuotojų buvo likę aikštėje, kai policija atvyko tuojau po vidurnakčio (2 val. vietos) laiku ir suteikė penkias minutes laiko išsiskirstyti. Neišvengiamą stovyklos išardymą paskelbė vienintelis švilpukas.

Aktyvistas George'as Barda sakė, kad prasidėjus stovyklos likvidavimui jį apėmė "prieštaringi jausmai".

"Tai galimybė judėti aplinkiniais keliais, - jis sakė visuomeniniam transliuotojui BBC. - Tai ne pabaigos pradžia - tik pradžios pabaiga, o šio įvykio dramai negalima leisti užtemdyti problemų."

"Occupy" tinklalapyje rodytoje tiesioginėje vaizdo transliacijoje buvo matomi nedideli susirėmimai tarp protestuotojų ir teismo antstolių, tačiau šiaip abi pusės buvo nusiteikusios gana geranoriškai, o per likvidavimo pirmąjį etapą buvo šalinamos tik palapinės ir stovyklavimo įranga.

Kiti aktyvistai "Occupy" svetainėje socialiniame tinkle "Twitter" nurodė, kad policija grasino suimti protestuotojus, jeigu jie nepasitrauks nuo bažnyčios laiptų, nors teismo nurodyme dėl stovyklos likvidavimo nėra numatytas žmonių iškeldinimas.

Stovykloje susitaikymo su likimu nuotaikos buvo jaučiamos nuo praeito trečiadienio, kai Apeliacinis Teismas atmetė protestuotojų prašymą leisti apskųsti praeitą mėnesį paskelbtą Aukštojo Teismo nutartį, jog jie turi palikti stovyklą, įsikūrusią Londono finansų rajono širdyje.

Judėjimas, dar žinomas kaip "OccupyLSX", prasidėjęs spalio 15 dieną, siekiant pademonstruoti solidarumą su panašiais protestais Niujorko Volstrite, patvirtino antstolių ir policijos atvykimą, prieš prasidedant stovyklos ardymui.

"Policija atvyko prie Šv.Pauliaus" katedros, sakoma jo "Twitter" svetainėje.

"Panašu, kad prie palapinių statomos barikados", - sakoma žinutėje.

Vietos pareigūnai pažadėjo rasti tinkamas buveines stovykloje esantiems pažeidžiamiems žmonėms.

Londono Sičio korporacija ėmėsi teisinių veiksmų prieš protestuotojų stovyklą lapkritį, argumentuodama, jog ji skatina nusikalstamumą, trikdo vietos prekybą ir kelia nepatogumų maldininkams.

Dėl stovyklos piktinosi katedros vadovai. Kita vertus, nors Šv.Pauliaus katedros kapitula atsargiai sveikino praeitą trečiadienį paskelbtą teismo nutartį, ji išreiškė viltį, kad protestuotojų pradėti debatai tęsis.

"Visada sakėme, kad nuolatinė stovykla yra neparankus forumas, tačiau pakartosime protestuotojams, kad pasiūlėme kai kurių alternatyvių platformų išsakyti jų iškeltoms svarbioms problemoms", - nurodė katedros valdyba.

Šv.Pauliaus katedros vadovas Giles'as Fraseris spalį atsistatydino, nenorėdamas prisidėti prie protestuotojų prievartinio iškeldinimo.

Per didžiausius protestus pernai spalį stovykloje buvo įsikūrę apie 200 aktyvistų, tačiau pastarosiomis savaitėmis jų buvo sumažėję.

JAV policija prievarta iškeldino protestuotojus iš Zuccotti parko Manhatano finansų rajone prieš du mėnesius.