aA
JAV ambasadorius Rusijoje Johnas Sullivanas šią savaitę sugrįš į Vašingtoną konsultacijoms, antradienį pranešė ambasada.
Po Maskvos „rekomendacijų“ JAV ambasadorius palieka Rusiją
© AFP / Scanpix

Anksčiau buvo skelbta, kad Maskva „rekomendavo“ ambasadoriui laikinai išvykti, tarp Rusijos ir JAV smarkiai paaštrėjus įtampai.

„Ambasadorius J. Sullivanas šią savaitę sugrįžta į Jungtines Valstijas konsultacijoms“, – nurodė JAV diplomatinė atstovybė Maskvoje naujienų agentūrai AFP atsiųstame pareiškime.

Pareiškime rašoma, kad ambasadoriui reikia „tiesiogiai pasikalbėti“ su prezidento Jeo Bideno administracijos aukšto rango pareigūnais apie JAV ir Rusijos dvišalių santykių būklę.

Kiek anksčiau portalas „Axios“, remdamasis Valstybės departamento atstovu, pranešė, kad J. Sullivanas šią savaitę sugrįš į Jungtines Valstijas.

 Johnas Sullivanas
Johnas Sullivanas
© Reuters / Scanpix

„Ambasadorius J. Sullivanas šią savaitę sugrįš į JAV aplankyti šeimos ir susitikti su naujosios administracijos nariais, su kuriais neturėjo galimybės pasikonsultuoti po to, kai sutiko toliau neterminuotai dirbti savo poste“, – portalui pirmadienį vakare sakė Valstybės departamento atstovas.

„Jis sugrįš į Maskvą artimiausiomis savaitėmis“, – pridūrė šaltinis.

Tai reiškia, kad kurį laiką Rusija ir Jungtinės Valstijos liks be diplomatinių misijų vadovų Vašingtone ir Maskvoje.

Rusijos ambasadorius Anatolijus Antonovas iš Jungtinių Valstijų konsultacijoms išvyko dar kovo viduryje, tokia situacija susiklostė po JAV prezidento Joe Bideno interviu, kuriame jis į klausimą, ar Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną laiko „žudiku“, atsakė teigiamai.

Kada A. Antonovas grįš į Vašingtoną, nežinoma. Balandžio 7 dieną Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas pareiškė, kad ambasadoriaus grįžimas į Jungtines Valstijas „tikrai ne artimiausių dienų klausimas“ ir pridūrė, kad terminą ministeriją nustatys „priklausomai nuo to, kokių veiksmų imsis Vašingtonas“.

Anatolijus Antonovas, Sergejus Lavrovas
Anatolijus Antonovas, Sergejus Lavrovas
© Itar-Tass / Scanpix

„Manau, jog man svarbu tiesiogiai pasikalbėti su savo naujaisiais kolegomis Bideno administracijoje Vašingtone apie dabartinę Jungtinių Valstijų ir Rusijos dvišalių santykių būklę“, – sakė J. Sullivanas.

Pranešimas pasirodė vėl smarkiai išaugus įtampai tarp Maskvos ir Vašingtono dėl visos virtinės klausimų, įskaitant numanomą kišimąsi į JAV rinkimus, Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų ir prastėjančią prezidento Vladimiro Putino kalinamo kritiko Aleksejaus Navalno sveikatą.

J. Bidenas laikosi griežtesnio kurso V. Putino atžvilgiu, bet taip pat siūlo jam vėliau šiais metais susitikti kokioje nors trečiojoje šalyje.

J. Sullivanas sakė, kad „artimiausiomis savaitėmis“, prieš bet kokį galimą J. Bideno ir V. Putino susitikimą, sugrįš į Maskvą. Rusija nurodė, kad vis dar nagrinėja pasiūlymą dėl viršūnių susitikimo.

JAV praėjusią savaitę dėl Kremliaus kišimosi į Amerikos rinkimus, didžiulės kibernetinės atakos ir kitos priešiškos veiklos paskelbė sankcijų Rusijai ir nurodė išsiunčiančios iš šalies 10 rusų diplomatų.

Rusija paskelbė, kad Maskva, atsakydama į JAV sankcijas, išsiųs 10 amerikiečių diplomatų ir paskelbs sankcijas kai kuriems amerikiečių pareigūnams.

Anksčiau „Axios“ pranešė, kad ambasadorius J. Sullivanas atsisako palikti Rusiją, nors tai padaryti jam rekomendavo Maskva.

Portalo žiniomis, J. Sullivanas buvo iškviestas į susitikimą prezidento Vladimiro Putino vyriausiuoju patarėju užsienio politikos klausimais Jurijumi Ušakovu, kuris rekomendavo ambasadoriui sugrįžti į Vašingtoną konsultacijoms su prezidento J. Bideno administracijos atstovais.

Tačiau, kaip pažymi portalas, J. Sullivanas liko tęsti darbo Maskvoje.

J. Sullivano kolegos „Axios“ sakė, kad ambasadorius laikosi pozicijos, kad jei Rusijos valdžia nori, kad jis paliktų šalį, jai teks priversti jį tai padaryti.

Penktadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas per spaudos konferenciją Maskvoje sakė, kad J. Ušakovas pasiūlė ambasadoriui J. Sullivanui „nuvykti į savo šalies sostinę ir surengti ten nuodugnias, rimtas konsultacijas“.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(33 žmonės įvertino)
4.3636

Top naujienos

Matematikos žinios dugne, mokyklose – tragiška padėtis: net 300 eurų stipendijos abiturientų nesuviliojo (35)

Jau netrukus kai kurių dalykų pedagogų Lietuvoje gali pradėti tragiškai trūkti. Švietimo,...

Išsirinko paklausiausią profesiją Lietuvoje, bet darbo neranda: „užkibus“ už gražaus aprašymo gali tekti grąžinti pinigus (14)

Lietuvoje nuolatos kalbama apie informacinių technologijų (IT) specialistų trūkumą ir vis...

Arūnas Spraunius | D+

Visi pakvaišę dėl Arkties: neaprėpiamas rusų karių skaičius jau čia, bet gėrybių gviešiasi ne tik jie

Pentagonas 2017-aisiais pirmą kartą po Šaltojo karo pasiuntė į Norvegiją 300 jūrų...

Po vasariškai šilto savaitgalio laukia orų permainos: nemaloniausia diena bus ketvirtadienis (3)

Virš Europos palčiai išplitęs drėgnas žemo atmosferos slėgio laukas bus palankus lietaus...

Pasitikrinkite, ar galvą iki šiol plovėte taip, kaip reikia: plaukų dievas įvardijo, kokias klaidas daro moterys, o kokias – vyrai (7)

Ar iš tiesų žinote, kaip taisyklingai reikia plauti plaukus? Gali būti, jog visą laiką tai...

Vieniems tai vakcina nuo vėžio, kiti ją vadina „paleistuvystės skiepu“: kam jo iš tiesų reikia? (3)

Žadėjau vis papasakoti apie kokį nors skiepą ir jo žalą. Žalą antivakseriams . Tęsiame...

Atskirtis tarp vyrų ir moterų atlyginimo Lietuvoje jau kelia nerimą: po tuo slypi kur kas skaudesnė problema (4)

Europos Parlamentui kelia susirūpinimą europiečių moterų ir vyrų atlyginimų atotrūkis:...

8 žavūs daugiamečių gėlių deriniai, kuriuos nesudėtinga prižiūrėti

Ne visi turi laiko reguliariai darbuotis gėlyne, sodinti naujų gėlių, kita vertus, norisi kad...

Įmonė priėmė įdomų sprendimą: dėl atlyginimo dydžio sprendžia kolegos

Programinės įrangos kompanija „10Pines“ išsiskiria unikaliu požiūriu į darbuotojų...

„Maersk“ generalinis direktorius: pasaulio ekonomikoje – jokių realių infliacijos rizikos ženklų

Didžiausios pasaulyje laivybos kompanijos vadovas teigia nematantis jokių pavojingo infliacijos...