Suomijos policija surado inkarą, kuris, kaip manoma, yra iš Kinijos laivo ir kuris, tikėtina, šį mėnesį lėmė Baltijos jūroje esančio dujotiekio į Estiją pažeidimą.

„Bendradarbiaujame su Kinija, kad išsiaiškintume Kinijos laivo, kuris buvo šioje teritorijoje, vaidmenį“, – sakė P. Orpo žurnalistams Briuselyje vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime. – Jie pažadėjo mums geranoriškai padėti“.

Helsinkis paskelbė nuotraukas, kuriose matyti povandeniniai pėdsakai jūros dugne, atsiradę, kaip manoma, velkant šešias tonas sveriantį inkarą, kuris vėliau užkliudė dujotiekį „Balticconnector“.

Suomijos pareigūnai atsisakė spėlioti, ar žala buvo padaryta tyčia.

Valdžios institucijos patvirtino ankstesnes išvadas, kad tai su Honkongo vėliava plaukiojantis krovininis laivas „Newnew Polar Bear“. Policija teigė, kad bandė susisiekti su laivo, kuris plaukė į Rusijos vandenis, kapitonu, tačiau atsakymo negavo.

Jie negalėjo apžiūrėti laivo, nes jis nebuvo Suomijos teritoriniuose vandenyse, tačiau gavo pranešimų apie pastebėjimus, rodančius, kad laivui trūksta kairiojo priekinio inkaro.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)