JAV Geologijos tarnyba (USGS) nurodė, kad seisminiai smūgiai buvo užfiksuoti 6 val. 34 min. Grinvičo (9 val. 34 min. Lietuvos) laiku. Jų epicentras buvo maždaug už 100 km į rytus nuo Bušehro.

Bušehre yra vienintelė veikianti Irano atominė elektrinė.

Irano valstybinė televizija citavo pareigūnus, sakiusius, kad smūgių stiprumas siekė 5,9 balo.

Televizija nepranešė apie žalą Bušehro atominėje elektrinėje, kuri ir anksčiau yra patyrusi žemės drebėjimų. Elektrinė pastatyta taip, kad atlaikytų požeminius smūgius. Televizija nurodė, kad drebėjimo epicentras buvo netoli Kaki miesto.

Irano Raudonasis Kryžius pranešė, kad epicentras buvo retai apgyvendintame rajone.

USGS duomenimis, drebėjimo hipocentras buvo 10 km gylyje. Negiliai įvykstantys drebėjimai dažnai padaro daugiau žalos; 5 balų drebėjimas gali padaryti reikšmingą žalą.

Socialinių tinklų vartotojai prie Saudo Arabijos prisišliejusiame Bahreine sakė pajutę požeminius smūgius ir evakavęsi iš daugiaaukščių pastatų.

Irano teritorijoje yra keli dideli tektoniniai lūžiai, o požeminių smūgių šalyje užfiksuojama beveik kasdien.

2003 metais istorinį Bamo miestą sugriovęs 6,6 balo žemės drebėjimas pareikalavo 26 tūkst. žmonių gyvybių.

Lapkričio mėnesį galingas, 7,3 balo žemės drebėjimas įvyko kalnuotame Irano regione netoli Irako sienos. Tuomet vien Irane žuvo daugiau kaip 530 žmonių, o dar tūkstančiai buvo sužeisti. Irake, šiauriniame kurdų regione, žuvo devyni žmonės, dar 550 buvo sužeisti.