aA
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitiko su Čečėnijos vadovu Ramzanu Kadyrovu, praneša „Sky News“.
Ramzanas Kadyrovas
Ramzanas Kadyrovas
© Stopkadras

Kaip teigiama, jie susitikime kalbėjosi apie karą Ukrainoje.

R. Kadyrovas pareiškė V. Putinui, kad jo šalies kariai esą „sėkmingai tarnauja specialiosios karinės operacijos zonoje“ ir „vykdo visus nurodymus“.

Internete išplitusiame vaizdo įraše, kuriuo pasidalijo BBC žurnalistas Francis Scarras, matyti R. Kadyrovas, sėdintis priešais V. Putiną ir skaitantis iš lapo. Videoklipe R. Kadyrovas atrodė nervingas ir vėl vartojo čečėnų kalbos pertarą „don“.

„Mūsų respublikoje viskas labai neblogai, – sakė jis. – Taip yra jūsų dėka, don.“

Anksčiau R. Kadyrovas paaiškino, kad „don“ nesusijęs su italų mafijos žargonu. Tai esą viso labo parazitinis žodis. „Tai tarsi čečėniškas „trumpai tariant“, jį vartoju žodžiams jungti“, – atskleidė regiono vadovas. Jis vartoja žodį „don“, jeigu jam kas nors labai patinka arba jeigu nervinasi. Kartais R. Kadyrovas šį žodį pavartoja iki 10 kartų per minutę.

Per susitikimą R. Kadyrovas V. Putinui pareiškė, kad Čečėnijos kovotojai „specialiosios karinės operacijos“ zonoje veiks iki pergalės.

„Specialiosios karinės operacijos zonoje sėkmingai tarnauja Čečėnijos Respublikos kovotojai, mes vykdome visus jūsų įsakymus ir ketiname veikti iki pergalės“, – Rusijos prezidentui pažadėjo jis.

R. Kadyrovas atkreipė dėmesį, esą respublikos gyventojai palaiko „specialiąją karinę operaciją“ ir mano, kad būtina pasiekti jos tikslus.

Čečėnijos vadovas padėkojo prezidentui už viską, ką jis daro, ir pažadėjo jo nenuvilti. Savo ruožtu, V. Putinas pasakė, kad juo neabejoja.

V. Putinas paprašė R. Kadyrovo „padėkoti“ Ukrainoje kariaujantiems čečėnų kovotojams.

R. Kadyrovas yra Kremliaus lojalistas. Jis aršiai palaiko Rusijos plataus masto karą prieš Ukrainą ir praeityje yra raginęs Maskvą apsvarstyti galimybę Ukrainoje panaudoti branduolinį ginklą. R. Kadyrovo kovotojai kaltinami Ukrainoje įvykdę karo nusikaltimų.

Neseniai žiniasklaidoje pasirodė spėlionių, kad R. Kadyrovas turi rimtų sveikatos problemų. Apie tai rašė Vokietijos leidinys „Bild“. Per pastaruosius kelis mėnesius R. Kadyrovas priaugo nemažai svorio ir atrodo smarkiai patinęs, o vaizdo įrašuose dažnai negali atmerkti akių.

Manoma, kad R. Kadyrovas gali turėti problemų su inkstais. Taip tvirtina buvęs Ičkerijos ministro pirmininko pavaduotojas Achmedas Zakajevas, gyvenantis tremtyje.

Skelbiama, kad R. Kadyrovas į Čečėniją atsivežė gydytoją iš Jungtinių Arabų Emyratų, nes Maskvos gydytojais nepasitiki. Gydyti R. Kadyrovo į Grozną atskrido daktaras Yassinas Ibrahimas M. El-Shahatas, „Burjeel“ ligoninės Abu Dabyje Nefrologijos skyriaus vedėjas.

Manoma, kad būtent dėl šios priežasties Čečėnijos lyderis vasario 21 dieną Maskvoje negalėjo klausytis Rusijos prezidento Vladimiro Putino metinio pranešimo.

R. Kadyrovas kartais atrodo energingas ir judrus, tačiau tai aiškinama tuo, kad jis vartoja stimuliatorius. Teigiama, kad Čečėnijos lyderis yra priklausomas nuo šių ir kitų tablečių.

„KyivPost“ žurnalistas Jasonas Smartas, remdamasis vienu šaltiniu, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad Čečėnijos vadovui sutriko inkstų veikla.

„Prigožinas nori nužudyti Kadyrovą (ir gali), tačiau pirmalaikę R. Kadyrovo mirtį gali sukelti dar viena baisi liga (hepatitas C)“, – rašė jis.

Rusijos ir Izraelio verslininkas Leonidas Nevzlinas, remdamasis savo šaltiniais, tvirtina, kad R. Kadyrovas gydomas Abu Dabyje, o kai trumpam sugrįžta į Čečėniją, kviečiasi arabų medikus.

L. Nevzlinas patikslino, kad R. Kadyrovas nepasitiki rusų gydytojais ir tam turi pagrindo.

„Mano šaltiniai teigia, kad inkstai – apnuodijimo požymis, ir būtent to bijo R. Kadyrovas. Jis turi pernelyg daug priešų tarp generolų, turinčių prieigą prie GRU įdirbio“, – komentavo verslininkas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(106 žmonės įvertino)
2.7264

Top naujienos

NATO pilotai stebi pakitusį rusų orlaivių elgesį: galime lažintis – žinome, ką jiems padarytume

Chuliganai danguje – jie nesilaiko traptautinių taisyklių, kelia grėsmę kitų orlaivių...

Vilniečiai už šildymą skendi skolose: beveik milijonas eurų grįžtama prie dujų

Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skelbė, kad šilumos gamyboje nuo balandžio bus atsisakoma mazuto...

Iš pareigų verčiama Danielė: eksperimentai su medžiagomis tikrai buvo (28)

Antradienį Seimas slaptai balsuodamas spręs, ar iš pareigų atleisti Priklausomybių prevencijos...

Paviešintos asmeninės Mariupolio žudikų nuotraukos (4)

„InformNapalm“ tyrėjai gavo Rusijos Federacijos pulko, kuris pernai bombardavo Ukrainos...

Svarbiu klausimu tarp valdančiųjų – nesutarimai

Didelio atgarsio viešojoje erdvėje sulaukė valdančiųjų užmojis vėl neriboti valstybės ir...

Toma Miknevičienė

Prestižinio mokslo Vilniaus privačiose mokyklose savo vaikams norintys tėveliai pinigines turės atverti plačiau: jei brangu buvo pernai, šiemet bus neįkandama (1)

Privačių mokyklų sostinėje kasmet vis daugėja, o tai tik parodo augantį jų populiarumą, nors...

Apkaltos iniciatyva parlamentarei Sejonienei sužlugo

Seimas nepritarė 42 parlamentarų iniciatyvai surengti apkaltą Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos...

Neįtikėtinas pavasarinis pokštas: didelė Lietuvos dalis vėl nusidažė baltai nuotraukų galerija iš žiema virtusių šalies kampelių

Pavasaris nutarė papokštauti ir šią parą Lietuvą užvertė sniegu. Žmonės įvairių šalies...

Majauskas atsisako Seimo nario mandato pranešė ateities planus (28)

Parlamentaras Mykolas Majauskas ketvirtadienį pranešė atsisakantis Seimo nario mandato ir...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių ekspertas atkreipė dėmesį į rusų nesėkmę

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...