„Paskutinioji jo žinia“ iš Baltųjų rūmų spaudos konferencijų salės tribūnos yra: „Prašau, dėl jūsų pačių ir dėl jūsų šeimų saugumo pasiskiepykite naujausia COCID-19 vakcina“, – sakė A. Faucis.

A. Faucis rugpjūtį paskelbė, kad traukiasi iš Nacionalinio alergijų ir infekcinių ligų instituto (NIAID) direktoriaus ir prezidento vyriausiojo patarėjo medicinos klausimais pareigų. Imunologas per koronaviruso pandemiją tapo medicinos žvaigžde, tačiau kartu ir dešiniųjų politikų ir aktyvistų nekenčiama figūra.

Virusologijos ekspertas apgailestavo dėl smarkių politinių ginčų, kurie sunkino kovą su pandemija, ypač – dėl debatų vakcinų klausimu.

„Kai matau, kaip žmonės (...) nesiskiepija dėl priežasčių, kurios neturi nieko bendra su visuomenės sveikata, o susijusios su skaldymu ir ideologiniais skirtumais, tada man, kaip gydytojui, skaudu“, –kalbėjo A. Faucis. Niekas dėl koronaviruso esą neturi atsidurti ligoninėse ar mirti. „Man visiškai vienodai, ar kas nors yra pats dešiniausias respublikonas, ar pats kairiausias demokratas“, – teigė jis.

Paklaustas, už ką jis norėtų likti atmintyje po ilgametės savo karjeros, A. Faucis atsakė: „Kiekvieną dieną visus tuos metus atidaviau viską, ką turiu“.

A. Faucis, kuris 38 metus vadovauja NIAID institutui, jau J. Bideno pirmtako Donaldo Trumpo prezidentavimo metais priklausė vyriausybės koronaviruso krizės štabui. Dėl savo kompetencijos ir nepagražinto pandemijos vertinimo medikas tapo tikra kultine figūra. Tačiau kartu jis vis užsitraukdavo D. Trumpo nepasitenkinimą – šis vis menkino koronaviruso keliamą pavojų.

2021 metų sausį prie Baltųjų rūmų vairo stojęs J. Bidenas paskyrė A. Faucį savo „vyriausiuoju medicinos patarėju“ kovoje su pandemija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją