Atstumas tarp lėktuvų esą buvo apie 5 km, tai atitinka raketų „oras-oras“ nuotolio parametrus, kuriomis apginkluojami tokie lėktuvai, rašo lifenews.ru.

„Kodėl karinis lėktuvas buvo tame pačiame koridoriuje ir tame pačiam ešelone su civiliu lėktuvu?“ – liepos 21 d. spaudos konferencijoje pareiškė Rusijos karinių pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios operatyvinės valdybos viršininkas generolas-leitenantas Andrejus Kartapolovas.

Pasak jo, Ukrainos teritorijoje nukritęs „Boeing 777“ lėktuvas skrido virš Ukrainos kariuomenės zenitinių raketų kompleksų „Buk“ veikimo zonos.

Pirmadienį per pasitarimą Maskvoje jis pateikė lėktuvo skrydžio schemą.

„Schemoje matyti, kad lėktuvo trasa bei vieta, virš kurios jis buvo numuštas, yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų zenitinių raketų kompleksų „Buk“ veikimo zonoje“, – sakė generolas.

Rusijos generalinio štabo duomenimis, МН17 reiso lėktuvo greitis ėmė mažėti 17.20 val., o 17.23 val. jis išnyko iš radarų lauko.

Rusijos generalinis štabas taip pat pareiškė, kad atsakyti į klausimą, kokios buvo orlaivio katastrofos priežastys – ar tai buvo ekipažo, ar Ukrainos dispečerių komandos klaida – bus galima iššifravus savirašius lėktuvo prietaisus.

Be to, Generalinis štabas taip pat pranešė, kad tą dieną, kai sudužo „Boeing“, Rusijoje buvo užfiksuotas išaugęs Ukrainos radiolokacinių stočių veiklos intensyvumas.

Rusijos Gynybos ministerijos atstovas pareiškė, kad Malaizijos lėktuvo katastrofos laikas sutapo su laiku, kai virš Ukrainos teritorijos praskrido amerikiečių karinis palydovas.

Todėl ministerijos atstovai kreipiasi į JAV su prašymu pateikti nuotraukas iš šio kosminio aparato, jei jos egzistuoja.

„JAV atstovų teigimu, jie turi nuotraukų iš kosmoso, patvirtinančių, kad raketą į Malaizijos lėktuvą paleido separatistai. Bet tų nuotraukų niekas nematė“, – pareiškė A. Kartopolovas.

„Mūsų skaičiavimu, liepos 17 d. nuo 17.06 iki 17.21 val. virš Ukrainos pietrytinių rajonų iš tiesų praskrido amerikiečių kosminis aparatas, – pranešė A. Kartopolovas. – Tai eksperimentinės kosminės sistemos aparatas, (sistemos) skirtos aptikti ir atsekti įvairaus nuotolio raketų paleidimus. Jei amerikiečių pusė turi nuotraukų iš šio palydovo, prašytume jas pateikti pasaulio bendruomenei detaliai ištyrinėti.“

Rusija netiekė Ukrainos separatistams nei raketinių sistemų „Buk“, nei jokių kitų ginklų, pareiškė pirmadienį aukšto rango Rusijos kariškių pareigūnas.

Rusijos Federacija neperdavė liaudies savanoriškoms pajėgoms zenitinių raketinių kompleksų „Buk“, nei kitų ginkluotės bei karinės technikos vienetų“, – sakė Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios operatyvinės valdybos viršininkas generolas A. Kartapolovas.

Pasak jo, Rusijos kariškių parengta medžiaga apie Malaizijos lėktuvo „Boeing“ katastrofą bus pirmadienį perduota Europos šalių ir Malaizijos ekspertams.

„Tai leis suformuoti objektyvų vaizdą“, – pridūrė jis.

Ukraina atkerta Rusijai, kad netoli Malaizijos lėktuvo nebuvo jokio karinio lėktuvo

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paneigė Rusijos tvirtinimus esą netoli praėjusią savaitę numušto Malaizijos lėktuvo buvęs Ukrainos karo lėktuvas, tvirtindamas, kad katastrofos laikotarpiu visi Ukrainos lėktuvai nebuvo pakilę į orą.

Atsakydamas į Rusijos gynybos ministerijos anksčiau skelbtą pranešimą, kad katastrofos metu nuo Malaizijos lėktuvo nutolęs apie 3 ar 5 kilometrus skrido Ukrainos karo lėktuvas P.Porošenka pasakė CNN televizijai: „Mano reakcija – tai netiesa“.

Jis pažymėjo, kad Ukraina yra atvira jos lėktuvų tyrimui ir kad Rusija turi pateikti faktus, kuriais grindžiamas toks pranešimas.

P.Porošenka pasakė, kad minimo incidento metu oro erdvę virš Ukrainos rytų stebėjo įvairios stebėsenos sistemos.

„Visi žinome, kad tuo laikotarpiu, kai įvyko tragedija, visi Ukrainos lėktuvai buvo ant žemės (toje srityje)“, – sakė jis interviu CNN televizijai.

Ukraina tvirtina turinti įrodymų, kad Malaizijos lėktuvą numušusi raketa yra Rusijos

Ukrainos saugumo tarybos atstovas teigė pirmadienį, kad Kijevas turi įrodymų, jog praėjusią savaitę Malaizijos keleivinį orlaivį numušusi raketa yra Rusijos, nors Maskva tai griežtai neigia, skelbia „Reuters“.

„Yra įrodymų, jog raketą, kuri smogė lėktuvui, paleido teroristai, kurie gavo ginklus ir specialistus iš Rusijos Federacijos, - per spaudos konferenciją salė Andrijus Lysenka. - Kad nukreiptų atsakomybę dėl šios tragedijos, (Rusija) ruošia daug nuotraukų ir žemėlapių. Mes išnagrinėsime visas rusų pateiktas nuotraukas ir kitus planus.“


DELFI primena, kad JAV ambasada Kijeve pranešė, jog Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) paskelbti perimti pokalbiai telefonu, kuriuose prorusiški separatistai kalba apie tai, kaip jie numušė MH17 reisu skridusį Malaizijos lėktuvą, yra nesuklastoti.

SBU ketvirtadienį paskelbė įrašą, kuriame, jos teigimu, girdėti pokalbiai telefonu tarp sukilėlių ir Rusijos karinės žvalgybos karininko. Įraše jie pripažįsta, jog numušė keleivinį lainerį, per klaidą palaikę jį kariniu lėktuvu.

Šie įrašai buvo paskelbti kaip pagrindinis įrodymas, patvirtinantis Kijevo kaltinimus, kad Rusijos remiami separatistai numušė lainerį. Tuo tarpu sukilėliai dėl šios katastrofos kaltina Ukrainos armiją.

„Garso įrašų duomenis, kuriuos žiniasklaidai pateikė Ukrainos saugumo tarnyba, įvertino JAV žvalgybos bendruomenės analitikai, kurie patvirtino, kad tai yra autentiški pokalbiai tarp žinomų separatistų lyderių“, - rašoma JAV ambasados Ukrainoje paskelbtame pareiškime.

Viename įrašų girdėti, kaip sukilėlių lyderis, pravarde Majoras, sako, kad maištininkai numušė lainerį, ir patikina abejojantį bendražygį, jog tai „100 procentų keleivinis lėktuvas“.

Sekmadienį Ukrainos saugumo agentūra paskelbė naujų separatistų pokalbių įrašų, kuriuose jie tariasi, kaip paslėpti sudužusio orlaivio juodąsias dėžes nuo tarptautinių stebėtojų.