Vokietijos kancleris Olafas Scholzas per penktadienį įvykusį vaizdo pokalbį su Danijos ir Švedijos vyriausybių vadovais sakė, kad Berlynas „parems bendrą“ šio incidento tyrimą kartu su Danija ir Švedija.

N. Faeser savaitraščiui „Bild am Sonntag“ pareiškė, jog su Danijos ir Švedijos vidaus reikalų ministrais sutarė, kad darbą atliks „bendra tyrėjų grupė pagal Europos Sąjungos (ES) įstatymus“, o tyrėjai bus komandiruoti iš šių trijų šalių.

„Iš visų požymių matyti, kad tai sabotažo aktas prieš „North Stream“ dujotiekius“, – pareiškė ji leidiniui.

Ministrė pridūrė, kad grupėje bus ekspertų iš „jūrų laivyno, policijos ir žvalgybos tarnybų“.

Anot jos, Vokietijoje imtasi „budriau“ saugoti energetikos infrastruktūrą, tačiau „kol kas nėra jokių konkrečių grėsmės Vokietijos objektams požymių“.

Dujotiekiai „Nord Stream“ buvo pagrindinės tiesioginio rusiškų gamtinių dujų tiekimo Vokietijai arterijos. Rugpjūčio pabaigoje tiekimas šiais dujotiekiais buvo nutrauktas, kaip manoma, Kremliui taip keršijant už Vakarų paskelbtas sankcijas.

Seismologams šios savaitės pradžioje pranešus apie sprogimus prie „Nord Stream“ dujotiekių, plačiai paplito nuomonė, kad labiausiai tikėtina nuotėkių šiuose Baltijos jūros dugnu iš Rusijos į Europą nutiestuose dujotiekiuose priežastis yra sabotažas.

Tačiau sprogimų priežastis tebėra nežinoma ir tiek Maskva, tiek Vašingtonas neigia, jog yra už tai atsakingi.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)