„Atsižvelgiant, kad šios teroristinės gaujos iš esmės yra tarptautinės, įgijusios rimtą parengimą užsienyje, jų puolimas Kazachstane galima ir reikia vertinti kaip agresijos aktą“, – per valstybinę televiziją „Khabar 24“ sakė prezidentas.

„Dėl šios priežasties, remdamasis kolektyvinio saugumo sutartimi, šiandien kreipiausi į KSSO valstybių vadovus, kad Kazachstanui būtų suteikta pagalba įveikiant šią teroristinę grėsmę“, – pridūrė K.-J. Tokayevas.

Nuo praeito savaitgalio visą šalį apėmę protestai, trečiadienį peraugę į protestuotojų susirėmimus su policija ir valstybinių įstaigų pastatų šturmą, yra didžiausias iššūkis Kazachstano autoritarinei valdžiai per kelis dešimtmečius.

Šalyje savaitgalį kilo protestai prieš staigų suskystintųjų dujų kainų augimą. Žanaozeno mieste prasidėjusios demonstracijos vėliau išplito į kitus rajonus ir peraugo į masinius neramumus.

Protestuotojai, dabar keliantys ir platesnių politinių bei ekonominių reikalavimų, antradienį ir trečiadienį susirėmė su saugumo pajėgomis Almatoje.

Kaip praneša Kazachstano žiniasklaida, remdamasis Vidaus reikalų ministerijos informacija, per šias riaušes jau žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, taip pat buvo sužeisti 317 policininkų ir Nacionalinės gvardijos karių.

K.-J. Tokayevas sakė, kad netoli didžiausio šalies miesto Almatos „teroristinės gaujos“ užpuolė vieną oro desantininkų bazę.

„Teroristinės gaujos kaunasi su [karo] mokyklų kariūnais. Šiuo metu vyksta mūšis prie Almatos su Kazachstano gynybos ministerijos oro desantininkų daliniu“, – kalbėjo jis.

Prezidentas pridūrė, kad riaušininkai šalyje užiminėja objektus, kuriuose laikoma ginklų.


Almatoje siautėja marodieriai - traktoriumi taranavo banką:


Plėšikai nusiaubė Almatos oro uostą


Banko apiplėšimas Almatoje


Almatos gatvėse girdimos šūvių papliūpos iš automatinių ginklų, žmonių aimanos:

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (457)