A. Navalnas yra nuteistas kalėti pustrečių metų už lygtinio paleidimo sąlygų pažeidimą senoje sukčiavimo byloje, jo šalininkų vadinamoje bausme už Kremliui mestą iššūkį. Kovą 46 metų opozicionieriaus įkalinimo bausmė buvo pratęsta iki devynerių metų, nes jis buvo pripažintas kaltu dėl aukų jo politinei organizacijai išgrobstymo ir teismo negerbimo.

Jis buvo laikomas maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos esančioje kolonijoje, bet antradienį viena iš A. Navalno advokatų Olga Michailova sakė, jog tos kolonijos Pokrovo mieste pareigūnai pranešė, kad jis perkeltas į griežto režimo koloniją.

Viena jo bendražygių Marija Pevčich socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad A. Navalnas nepasirodė susitikime su savo advokatais.

„Daugiau informacijos apie tai, kur Navalnas vežamas, neturime“, – pridūrė ji.

Nors Rusijos pareigūnai neskelbia naujosios kolonijos vietos, manoma, kad joje sąlygos bus sunkesnės nei kolonijoje Pokrove.

„Jo perkėlimo į kitą koloniją problema yra ne vien tai, kad griežto režimo kolonija daug baisesnė, – tviteryje parašė A. Navalno atstovė Kira Jarmyš. – Kol nežinome, kur Aleksejus yra, jis lieka akis į akį su sistema, jau bandžiusia jį nužudyti, tad dabar mūsų pagrindinė užduotis yra kuo greičiau nustatyti jo buvimo vietą.“

Pasak atstovės, nei A. Navalno šeimai, nei jo advokatams iš anksto nebuvo pranešta apie perkėlimą.

A. Navalnas išgarsėjo kaip korupciją demaskuojantis tinklaraštininkas ir prieš savo įkalinimą buvo mobilizavęs antivyriausybinius protestus visoje Rusijoje.

2020-aisiais jis vos liko gyvas po bandymo jį nunuodyti Sovietų Sąjungoje sukurta kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. A. Navalnas kaltina Rusijos valdžią, bet Kremlius neigia, kad yra su tuo kaip nors susijęs.

A. Navalnas buvo areštuotas pernai, kai sugrįžo iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo. Jo areštą pasmerkė daug šalių, Vakarų sostinės dėl to įvedė sankcijų Maskvai.