„Pakankamai vertinu iššūkį, bet šiandien buvau padrąsinta (to), kad pajutau norą klausytis“, – sakė ji Briuselyje šešios dienos po to, kai Britanija – bet ne Škotija – nubalsavo už „Brexit“.

Po susitikimų su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude'u Junckeriu ir europarlamentarais N. Sturgeon sakė sutikusi „daug žmonių, kurie reiškė paramą Škotijos pozicijai ir linkėjo sėkmės jai bandant apsaugoti savo padėtį su ES“.

Tačiau ji pridūrė: „(Tai), žinoma, nevirsta automatiniu lengvu keliu Škotijai per šią situaciją, kurioje atsidūrėme ir kuri, pabrėžiu, nėra mūsų sukurta situacija“.

„Bet šįvakar išvykstu iš Briuselio su viltimis ir optimistiškai nusiteikusi“, – sakė ji spaudos konferencijoje.

Nors bendrai Britanija 52-iem proc. balsų nusprendė išstoti iš ES, Škotija 62 proc. balsų atidavė už pasilikimą.

2014 metais škotai referendume nepasirinko nepriklausomybės, bet po birželio 23 dieną įvykusio Britanijos referendumo už „Brexit“ Škotijoje buvo raginama surengti naują referendumą, kad škotai turėtų galimybę pasilikti ES.

Tačiau net jeigu toks referendumas, kuriam ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) nepritaria, bus surengtas ir škotai nubalsuos už šimtmečius trunkančios sąjungos su Londonu nutraukimą, narystė ES toli gražu dar nebus garantuota.

„Ką aš siekiu padaryti – kai tik prasidės JK derybos su ES – ir, žinoma, niekas iš mūsų tiksliai nežino, kada tai bus, – kad visos galimybės būtų apsvarstytos ir Škotijai būtų atstovaujama“, – pridūrė N. Sturgeon.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)