Antrojo pasaulinio karo metais, naciams okupavus Lenkiją, vietos gyventojams buvo uždrausta mokytis, todėl pradinės mokyklos mokytoju dirbęs A.Dobrowolskis vaikus mokė slapta.

1942 metais mokytoją suėmė nacių slaptoji policija ir išsiuntė į Aušvico stovyklą aneksuotoje Lenkijos teritorijoje. Vėliau jis buvo perkeltas į Gros Rozeno ir Zachsenhauzeno stovyklas Vokietijoje.

Pastaroje jis išbuvo iki 1945 metų, kai stovyklos belaisvius išvadavo sovietų ir lenkų pajėgos.

Po karo grįžęs į Lenkiją jis vadovavo Dembno pradinei, o vėliau vidurinei mokyklai.

Aušvico-Birkenau stovykla yra ryškiausias Holokausto simbolis, primenantis apie Antrojo pasaulinio karo metais nacių Vokietijos vykdytą Europos žydų naikinimą.

Aušvice (lenk. Osvencime) stovykla buvo atidaryta praėjus metams po nacistinės kariuomenės invazijos į Lenkiją 1939 metais. Pirmiausia joje buvo laikomi ir žudomi tokie lenkų belaisviai kaip A.Dobrowolskis.

Vėliau, Holokaustui įsibėgėjus, stovyklos teritorija išsiplėtė ir apėmė netoliese esančią Birkenau (lenk. Bžezinkos) gyvenvietę.

Iš šešių milijonų Holokausto aukų žydų vienas milijonas buvo nužudyta Aušvice Birkenau, dauguma - dujų kamerose; ten žuvo ir dešimtys tūkstančių kitų tautybių žmonių: lenkų, romų, karo belaisvių iš Sovietų Sąjungos.