„Europos Sąjunga dėl koronaviruso pandemijos dabar nusprendė skirti tikslinę finansinę paramą Rytų partnerystės šalims, kurioms, kaip žinoma, priklauso ir Baltarusija. Todėl logiška, kad esant dabartinei padėčiai kreipėmės su prašymu suteikti papildomų lėšų“, – rašoma A. Glazo pareiškime.

Pasak jo, akivaizdu, kad sumažėjęs verslo aktyvumas visame pasaulyje ir ypač Europoje turės įtakos ir Baltarusijos įmonėms.

„Todėl mums labai svarbu išnaudoti visas galimybes, kad maksimaliai apsidraustume. Šis darbas atliekamas vyriausybės ir kitų kompetentingų valstybės institucijų lygiu, tai daroma skirtingomis kryptimis“, – pabrėžė URM atstovas.

„Su ES diskutuojame apie įvairias tokios sąveikos formas ir apimtis. Mūsų partneriai šiuo klausimu demonstruoja didelį atvirumą, o mes tai labai vertiname. Tačiau dar per anksti kalbėti apie detales“, – pridūrė pareigūnas.

Reaguodamas į Minsko prašymą, ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis trečiadienį pareiškė, kad blokas finansiškai padės Baltarusijai įveikti koronaviruso sukeltą krizę.

„Dabar svarstome, kaip galėtume patenkinti šį prašymą, ypatingą dėmesį skirdami ekonominei paramai sveikatos priežiūros sistemai ir pilietinei visuomenei. Bendra šios pagalbos suma dar nėra nustatyta, bet spėjama, kad ji sieks apie 60 mln. eurų“, – pažymėjo J. Borrellis.

Jis priminė, jog ši suma svarstoma atskirai nuo 30 mln. eurų vertės paketo, kurį Europos Komisija patvirtino praėjusią savaitę Rytų partnerystės šalims – Ukrainai, Baltarusijai, Moldovai, Armėnijai, Azerbaidžanui ir Sakartvelui. Šios lėšos taip pat skirtos paremti sveikatos apsaugos sistemas ir įsigyti medicininių priemonių. Dar 10 mln. eurų skirta pažeidžiamoms gyventojų grupėms remti.

„Signalas yra paprastas ir aiškus. ES yra pasirengusi palaikyti mūsų partnerius ir kaimynus šiais labai sunkiais laikais. Ji bus kiek įmanoma atjauti ir lanksti, reaguojant į prašymus suteikti pagalbos, kad ir iš kur jie bus gaunami“, – tvirtino J. Borrellis.

Iki balandžio 9-osios ryto Baltarusijoje iš viso nustatyti 1 486 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Šalyje mirė 16 žmonių, o pasveiko – 139.

„DELFI“ primena, kad kovo pabaigoje pareiškė, kad šalyje jau pasiektas koronaviruso pikas ir ne kartą minėjo, kad panika dėl viruso yra pavojingesnė už pačią ligą.

A. Lukašenka kovo 31 dieną pabrėžė, kad „koronapsichozė“ turi pavojingų padarinių. „Dėl psichozės žmonės pakvaišta. Jie išprotėja. Neabejoju, kad šuo metu pasaulyje yra daugiau savižudybių. Tai šios psichozės padarinys. Jau nekalbant apie poveikį ekonomikai“, – kalbėjo prezidentas.

Šalies lyderis taip pat tautai kovo mėnesį išrašė „vaistų“ nuo COVID-19. Geriasuais vaistas, anot jo – darba laukuose su traktoriu.

Buvęs kolūkio direktorius, mėgstantis pabrėžti savo glaudų ryšį su žeme ir kaimo gyventojais, televizijos transliuotame susitikime su pareigūnais sakė, kad dėl koronaviruso „neturėtų būti jokios panikos“.

„Tiesiog turite dirbti, ypač dabar, kaime“, – sakė A. Lukašenka, su Rusija ir Lenkija besiribojančiai Baltarusijai ruošiantis sėjai.

„Smagu žiūrėti televizorių: žmonės vairuoja traktorius, niekas nekalba apie virusą“, – sakė prezidentas.

„Traktorius visus išgydys. laukai visus išgydys“, – kalbėjo jis.