aA
Buvęs Kremliaus šeimininkas Dmitrijus Medvedevas atmetė JAV prezidento Joe Bideno Varšuvoje išsakytus raginimus išvesti rusų dalinius iš Ukrainos.
Dmitrijus Medvedevas
Dmitrijus Medvedevas
© AFP / Scanpix

„Kai JAV liausis tiekti ginklus režimui Kyjive, karas baigsis, – trečiadienį „Telegram“ kanale rašė Rusijos Saugumo Tarybos vadovo pavaduotojas. – Jei Rusija karinę specialiąją operaciją baigs nepasiekusi pergalės, tai Rusija nustos egzistuoti, ji bus suplėšyta į gabalus.“

Rusija į Ukrainą įžengė 2022 metų vasario 24 dieną.

Kartu D. Medvedevas savo įžeidžiu stiliumi kritikavo tai, kad JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį Varšuvoje kalbėdamas Lenkijos gyventojams kreipėsi ir į Rusijos žmones.

„Kas apskritai yra šis keistas senelis, kalbantis iš Lenkijos pamišusiu žvilgsniu? Kodėl jis kreipiasi į kitos šalies žmones tuo metu, kai turi pakankamai problemų savo šalyje?“ – rašė D. Medvedevas. Jis apkaltino JAV „didybės manija“ ir tvirtino esą jos pasaulyje sukėlė daug karų.

J. Bidenas antradienį Varšuvoje sakė kalbą karo metinių proga ir galiausiai kreipėsi į Rusijos žmones. „Jungtinės Valstijos ir Europos šalys nenori kontroliuoti ar sunaikinti Rusijos“, – sakė jis.

Jis pabrėžė, jog Vakarai prieš invaziją neketino pulti Rusijos, kaip kad tvirtina V. Putinas. „Kiekviena diena, kai karas tęsiasi, yra jo sprendimas. Jis gali užbaigti karą vienu žodžiu. Tai paprasta“, – kalbėjo J. Bidenas.

Grasina branduoline konfrontacija

Paskelbusi, kad stabdo savo dalyvavimą paskutiniojoje branduolinio nusiginklavimo sutartyje su JAV, Rusija pagrasino dėl branduolinės konfrontacijos su Vakarais.

„Jei JAV nori Rusijos pralaimėjimo, tuomet mes turime teisę gintis bet kokiu ginklu – įskaitant ir branduolinį“, – trečiadienį „Telegram“ kanale rašė D. Medvedevas. Tada pasaulis esą atsidurtų ant globalaus konflikto slenksčio.

Skaitydamas savo metinį pranešimą, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad Rusijos įveikti neįmanoma. Jis paskelbė, kad stabdo Rusijos dalyvavimą Naujojoje START sutartyje su JAV dėl branduolinių ginklų kontrolės ir branduolinių užtaisų apribojimo.

D. Medvedevas pareiškė, jog šis sprendimas yra padarinys to, kad JAV ir kitos NATO valstybės paskelbė karą Rusijai. Tačiau Vakarai nėra paskelbę karo Rusijai ir vis pabrėžia, kad nenori Ukrainoje tapti karo šalimi. Rusija 2022 metų vasario 24–ąją įžengė į kaimyninę valstybę.

Rusija yra ne kartą įspėjusi dėl naujų branduolinio ginklavimosi varžybų, kaip per Šaltąjį karą, jei Naujoji START sutartis nustos galioti. V. Putinas pabrėžė, kad šiuo metu tai bus dalyvavimo sutartyje, kuri dar galioja iki 2026 metų, stabdymas, o ne pasitraukimas iš jos.

Sprendimui dėl stabdymo dar formaliai turi pritarti Valstybės Dūma, tada jį pasirašys V. Putinas.

D. Medvedevas dabar įspėjo dėl rimtų padarinių pasauliui, jei Rusijai pasitrauks iš susitarimo. Kartu jis pareiškė, kad į ligšiolines abiejų didžiųjų branduolinių valstybių JAV ir Rusijos sutartis nėra įtrauktos NATO šalių Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos branduolinės galvutės. Tačiau jau seniai laikas tai padaryti, pabrėžė D. Medvedevas. To savo kalboje antradienį reikalavo ir V. Putinas.

2010 metais pasirašytoje Naujojoje START sutartyje buvo numatyta, kad kiekviena šalis gali turėti ne daugiau kaip 1 550 ilgojo nuotolio branduolinių kovinių galvučių ir 800 nešančiųjų sistemų.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(109 žmonės įvertino)
3.5596

Top naujienos

Vokietijos parlamentaras: Rusija turi tris pagrindinius tikslus (4)

„Aš manau, kad būtent europiečiai yra Rusijos karo taikinys, tačiau dalis mūsų visuomenės...

Verslas PliusViktorija Chockevičiūtė

Didžiulės NT kainos daliai gyventojų tapo nebeįkandamos: situacija šiemet gali pasikeisti įvertino, pirkti ar nuomotis (2)

Spartaus nekilnojamojo turto (NT) kainų augimo nepasivijęs gyventojų atlyginimų augimas, o dabar...

Sinoptikų prognozėje – tai, kas labai nemalonu: apie pavasario šilumą tik svajosime

Šeštadienio naktį Lietuvos padangė išliks debesuota, todėl temperatūra kris lėtai. Dieną šie...

Po pergalingo plano – Maksvyčio susirūpinimas: prašau, tik neišduokite mūsų derinių paaiškino išvykusio Evanso situaciją

Geriausią sezono mačą žaidęs Karolis Lukošiūnas smeigė keturis tritaškius, Laurynas Birutis...

Seimo nario automobilį taranavęs žinomas ūkininkas – vėl policijos akiratyje: šįkart – didesni nemalonumai (3)

Prieš keletą metų būdamas neblaivus tuomečio Seimo nario Juozo Imbraso vairuojamą automobilį...

Rusijai prireikė vos keturių dienų, kad sulaužytų Kinijai duotą pažadą (16)

Kremlius meluoja ir nepaiso net tų, kuriuos vadina draugais ir strateginiais partneriais, pareiškė...

Parengė Jurga Grigienė

Sovietmečio skanumynai, kuriuos šiuolaikiniai vaikai vargu ar išdrįstų paragauti (20)

Sovietmečiu vaikai neturėdavo didelio saldumynų ir skanėstų pasirinkimo. Mažieji smaguriaudavo...

Įtemptose lenktynėse – netikėtas Butkevičiaus pareiškimas: atrodo, jokio spaudimo

Kauno „Žalgiris“ be nuostolių užbaigė dvigubą Eurolygos savaitę: penktadienį ypač...

Dar vienas laimėtas finalas: ispanus parbloškęs „Žalgiris“ padidino atkrintamųjų šansus (3)

Geriausią sezono mačą žaidęs Karolis Lukošiūnas smeigė keturis tritaškius, Laurynas Birutis...

„Birštono elektra“ nutraukia nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklą „Elektrum Lietuva“ perima 1 tūkst. veiklą nutraukiančios „Birštono elektros“ klientų (2)

Lietuvos elektros tiekimo rinkoje – ir vėl pokyčiai. Nuo gegužės 1 d. „ Birštono elektra “...