Mirus žinomai teisininkei R. B. Ginsburg, D. Trumpas galimai sieks naują Aukščiausiojo Teismo teisėją nominuoti likus savaitėms iki lapkričio 3 d. vyksiančių rinkimų. D. Trumpo varžovas ir demokratų kandidatas į prezidento postą Joe Bidenas reikalauja, kad pirmiausia įvyktų rinkimai ir tik tada būtų tvirtinamas kandidatas R. B. Ginsburg pareigoms užimti.

„Prezidento D. Trumpo nominuotas kandidatas bus tvirtinamas JAV Senate“, – pranešime iš karto po teisininkės mirties paskelbimo teigė M. McConnellas.

Tokia įpėdinio paskyrimo eiga būtų visiškai priešinga tam, ko norėjo pati R. B. Ginsburg. Prieš mirtį ji paskelbė norą, kad jos pozicija nebūtų užimta, kol „nebus patvirtintas naujas prezidentas“ 2021 m. sausio mėnesį.

Toks žingsnis moderniame pasaulyje būtų laikomas beprecedenčiu ir gerokai įpykdytų demokratus, jau prašiusius, kad M. McConnellas palauktų ir kandidato į Aukščiausiojo Teismo teisėjo kėdę neskelbtų bent iki sausio, kai galimai pasikeis Baltūjų rūmų ir Senato sąstatas.

„Rinkėjai turėtų išsirinkti prezidentą, o prezidentas turėtų skirti teisėją Senatui svarstyti, – žurnalistams sakė J. Bidenas. – Tai buvo požiūris, kurio respublikonų vadovaujamas Senatas laikėsi 2016 m., kai iki rinkimų buvo likę beveik 10 mėn. Tai požiūris, kurio JAV Senatas turi laikytis ir šiandien.“