„Noriu, kad Rusija pralaimėtų Ukrainoje, ir noriu, kad Ukraina sugebėtų apginti savo pozicijas, tačiau esu įsitikinęs, kad galiausiai [konflikto] pabaigos karinėmis priemonėmis pasiekti nepavyks“, – interviu transliuotojui „France Inter“ ir laikraščiams „Le Figaro“ bei „Le Journal du Dimanche“ sakė E. Macronas.

„Nė viena pusė negali visiškai nugalėti, – sakė E. Macronas. – Nes mobilizacijos poveikis nėra toks didelis, kaip tikėtasi, ir turi pajėgumų ribas.“

E. Macronas pakartojo, kad dabar Ukrainai būtinas karinis puolimas, idant Rusija grįžtų prie derybų stalo. Tačiau jis nemano, kad Rusiją reikėtų pulti jos pačios žemėje, kaip kai kas siūlo. „Pirmiausia šie stebėtojai nori sutriuškinti Rusiją. Tokios pozicijos Prancūzija niekada nesilaikė ir niekada nesilaikys.“

Prancūzijos prezidentas išsakė abejonių dėl galimybės, jog Rusijos viduje bus daromas didelis spaudimas siekiant nutraukti konfliktą.

„Ar mes nuoširdžiai manome, kad Rusijos pilietinė visuomenė po daugelio sąstingio bei konfliktų metų ras demokratinį sprendimą? Tikrai to norėčiau, bet nelabai tuo netikiu“, – teigė E. Macronas.

Prancūzijos lyderis taip pat pažymėjo, kad bet kokia alternatyva Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui dabartinėje situacijoje jam atrodo blogesnė.

Kremlius kaltina Vakarus nenoru derėtis

Tuo metu po beveik metus trunkančio karo prieš Ukrainą Rusija apkaltino Vakarus nenoru derėtis.

Vakarai nepakankamai atviri taikos iniciatyvoms, sekmadienį duodamas interviu televizijai sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS. Dėl šios priežasties, tvirtino D. Peskovas, Vakarai tikriausiai nepritars Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV prezidento Joe Bideno susitikimui.

Rusijos kariai į kaimyninę šalį įsiveržė 2022 metų vasario 24 dieną.

Puolamos Ukrainos ir Vakarų šalių požiūriu, nėra pagrindo deryboms, nes Rusija laikosi savo užkariavimų Ukrainoje ir nori nuversti valdžią Kijeve.

Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka, artimas V. Putino sąjungininkas, jau keliomis progomis siūlė surengti Rusijos ir JAV prezidentų susitikimą. Kaip derybų vietą jis pasiūlė Baltarusijos sostinę Minską, kur 2015 metais tarpininkaujant Prancūzijai ir Vokietijai buvo deramasi dėl taikos plano, kuris jau seniai žlugo.

Antradienį V. Putinas planuoja kreiptis į tautą Maskvoje. Kremliaus vadovas kalbės apie „specialiąją karinę operaciją“ ir jos padarinius, pranešė D. Peskovas. Rusijoje vis dar vengiama vartoti karo terminą.

Tą pačią dieną J. Bidenas turėtų sakyti kalbą Lenkijos, Ukrainos kaimynės, sostinėje Varšuvoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)