aA
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį perspėjo rytines Europos Sąjungos valstybes nepamiršti Bendrijos principų, o daugiausia dėmesio jis skyrė Vengrijai ir Lenkijai, kurių nacionalistinės vyriausybės nesutaria su Briuseliu.
Emmanuelis Macronas
© AFP / Scanpix

Čekijos, Vengrijos, Lenkijos ir Slovakijos žiniasklaidoje paskelbtame interviu Prancūzijos lyderis tvirtino, kad „Europa nėra prekybos centras“ ir pakartojo savo jau anksčiau minėtą mintį, kad rytinės bloko šalys negali pasirinkti, kurių esminių ES vertybių laikytis.

Likus septyniems mėnesiams iki rinkimų į Europos Parlamentą, E. Macronas sakė manantis, kad kampanija prieš šiuos rinkimus bus „progresyviųjų“ ir nacionalistų dvikova.

Pradėdamas dvi dienas truksiantį vizitą Slovakijoje ir Čekijoje, E. Macronas taip pat išreiškė susirūpinimą dėl kai kurių rytinių ES narių atsisakymo pagal bloko kvotų programą priimti migrantus iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos. Ši programa buvo parengta po 2015 metų migrantų krizės.

„Mums bendrai reikia darnos ir solidarumo: negalime turėti naudos iš Europos biudžeto nedemonstruodami solidarumo dėl migracijos“, – sakė E. Macronas.

Jis taip pat perspėjo, kad bet kokie valstybių narių veiksmai mažinti savo įmokas į bendrą biudžetą gali pakirsti ES vienybę, įskaitant bendrąją rinką.

„Negalime bandyti mažinti savo indėlį į Europos biudžetą nesuprasdami, ką atneša bendroji rinka. Jei norime nužudyti Europą, turėtume toliau taip tęsti, – sakė E. Macronas. – Europa nėra vienos krypties gatvė: tai abipusis įsipareigojimas.“

Kalbėdamas apie prieštaringai vertinamas Lenkijos teismų sistemos reformas, Prancūzijos prezidentas išreiškė viltį, kad „Lenkijos vyriausybė imsis būtinų žingsnių (Europos) Komisijos ir savo partnerių susirūpinimui išsklaidyti“.

Pasak jo, nacionalistų vyriausybė supriešino Lenkiją su Europos Sąjunga įvykdydama virtinę teismų sistemos reformų, kurios, kaip perspėjo blokas, kelia grėsmę teismų nepriklausomybei, teisinei valstybei ir, galiausiai, demokratijai.

E. Macronas taip pat pažymėjo, kad „situacijos dėl teisinės valstybės Vengrijoje vystymasis kelia nerimą“, ir atkreipė dėmesį į pavojus valdžių atskyrimui bei nevyriausybinių organizacijų nepriklausomybei.

„Palaikau gerus santykius su Viktoru Orbanu, kurį gerbiu asmeniškai ir kaip Vengrijos žmonių išrinktą premjerą... Tačiau Europa, ignoruojanti idėjų ir įsitikinimų įvairovę, teismų sistemos ar spaudos nepriklausomybę, nuo politinio persekiojimo pabėgusių pabėgėlių priėmimą, yra to, kas esame, išdavystė“, – pridūrė E. Macronas.

Jis taip pat pasmerkė slovakų žurnalisto nužudymą vasario mėnesį ir sakė, kad „grasinimas žurnalistams, jų puldinėjimas ar žudymas pakerta mūsų demokratijų pamatus“.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (452)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (390)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (199)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (5)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (63)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (151)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (11)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (29)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (27)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...