„Kalbant apie R. Pratasevičių, tai visiems žinoma ir aišku. Jam buvo iškeltos sąlygos – <...> tu darai tai, mes darome tai. <...> Šis vaikinas padarė viską, ką pažadėjo. Ne tam, kad išgelbėtų savo gyvybę ar nepatektų į kalėjimą. Ne. Vaikinas prisipažino pasielgęs neteisingai“, – A. Lukašenkos žodžius citavo jo spaudos tarnyba.

R. Pratasevičius 2019 metais pabėgo į Europą ir iš ten dalyvavo valdant „Nexta“ kanalus „Telegram“ platformoje – tai svarbios Baltarusijos opozicijos žiniasklaidos priemonės, padėjusios mobilizuoti protestuotojus per istorinius mitingus prieš ginčijamą A. Lukašenkos perrinkimą 2020 metais.

Po suėmimo, kaip manoma, valdžios institucijos privertė R. Pratasevičių per valstybinę televiziją paskelbti atsiprašymo pareiškimus.

Gegužės 22 dieną jis buvo atleistas nuo bausmės po to, kai keliomis savaitėmis anksčiau buvo nuteistas kalėti aštuonerius metus.

Kartu su Baltarusijos opozicijos aktyvistu R. Pratasevičiumi 2021 metų gegužę, kai „Ryanair“ lėktuvas, kuriuo jie skrido iš Graikijos į Lietuvą, buvo nutupdytas jiems skrendant virš Baltarusijos, sulaikyta ir tuometinė jo mergina Sofija Sapega. Jų suėmimas sukėlė tarptautinį pasmerkimą.

Praėjusią savaitę A. Lukašenka suteikė malonę ir S. Sapegai.

25 metų Rusijos pilietė S. Sapega buvo nuteista šešerius metus kalėti už „socialinės neapykantos kurstymą“ ir „smurtą ir grasinimus“.

Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra pranešė, kad A. Lukašenka pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo S. Sapegai, kuri buvo perduota Primorės krašto, iš kurio yra kilusi, delegacijai.

„Mūsų tautietė Sofija Sapega gavo unikalią galimybę pradėti gyvenimą iš naujo. Po mano kreipimosi ji laisva“, – „Telegram“ pranešė Primorės gubernatorius Olegas Kožemiako.

Jis paskelbė vaizdo įrašą, kuriame jis sveikina S. Sapegą prie vyriausybinio pastato Baltarusijoje.

„Dėkoti reikia ne man, o prezidentui“, – sakė O. Kožemiako, o S. Sapega, 2022 metų birželį paprašiusi malonės, pakluso. Ji išskris atgal į Rusiją, sakė O. Kožemiako.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją