„Mūsų patriarchatas ir asmeniškai aš tapome taikiniu“, – Baltramiejus sakė privačiai televizijai televizijai „CNN Turk“.

Ilgiau kaip 300 metų Ukrainos Bažnyčia buvo padalyta į tris bendruomenes, o vieną iš jų kontroliavo Maskvos patriarchai.

Rusijos kontroliuojama Ortodoksų Bažnyčios Ukrainoje atšaka pasmerkė nepriklausomos vieningos Ukrainos Bažnyčios įsteigimą ir nutraukė savo ryšius su ją pripažinusiu Stambule įsikūrusiu Konstantinopolio ekumeniniu patriarchatu.

Konstantinopolio patriarcho sprendimas pripažinti Ukrainos Bažnyčios nepriklausomybę nuo Rusijos buvo stiprus smūgis Maskvos patriarchato autoritetui ortodoksų pasaulyje.

„Šiandien matome, kad teisingai pasielgėme... Tačiau norėtume, kad Rusijos valstybė ir Bažnyčia nerodytų tiek daug priešiškumo mums - man ir patriarchatui – ir kad jie sutiktų su šiuo sprendimu, – sakė Baltramiejus. – Bet jie to nedaro.“

Demonstruodamas solidarumą su ukrainiečiais Baltramiejus apsilankė Kyjivo konsulate Stambule ir kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

„Jis paprašė mūsų pasimelsti ir mes mielai tai darysime“, – kalbėjo Baltramiejus.

„Kokį pavyzdį jis rodo savo žmonėms! Jie nenori pasiduoti ir yra teisūs. Kodėl (jie turėtų) atiduoti savo laisvę okupantui?“ – stebėjosi jis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją