Vaizdo įraše, kurį paviešino valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“, didžiulio ekrano, į kurį žiūri V. Putinas, kampe yra langelis su žmogumi, panašiu į S. Šoigu. Apie ką juodu kalbasi, neaišku.

Anot Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, S. Šoigu „pranešė apie specialiosios karinės operacijos eigą bei apie kareivių pastangas teikti humanitarinę pagalbą, užtikrinti saugumą ir atkurti gyvybiškai svarbią infrastruktūrą išlaisvintose teritorijose“.


Tačiau kaip „Telegram“ kanale rašo „Nexta“, akyliausi žiūrovai pastebėjo, kad parodytame vaizdo įraše iš Saugumo tarybos posėdžio kažkas ne taip: lange, kur rodytas S. Šoigu, vaizdas trūkinėjo.

Kiek anksčiau ketvirtadienį V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pakomentavo S. Šoigu dingimą iš viešumos.

„Gynybos ministras šiuo metu turi daug rūpesčių. Vyksta speciali karinė operacija. Dabar ne visai tas metas aktyviai rodytis žiniasklaidoje. Tai visiškai suprantama“, – pareiškė D. Peskovas.

„The Washington Post“ skelbė, kad aukščiausiems JAV gynybos pareigūnams nepavyksta susisiekti su kolegomis Rusijoje – tokia situacija susiklostė nuo pat karo Ukrainoje pradžios.

Pentagono atstovas Johnas Kirby trečiadienį sakė, kad Rusijos gynybos ministras S. Šoigu ir generolas Valerijus Gerasimovas „nesutinka“ telefonu bendrauti su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu ir JAV generalinio štabo viršininku generolu Marku Milley.

JAV pareigūnai teigia, kad Amerikos valstybės sekretorius Antony Blinkenas taip pat nebendrauja su savo kolega iš Rusijos, tačiau J. Kirby sako, kad palaikyti abiejų šalių gynybos pareigūnų dialogą „šiuo metu yra kritiškai svarbu“.

Trečiadienį skelbta, kad Rusijos gynybos ministras S. Šoigu jau dvylika dienų nesirodo viešojoje erdvėje. Pirmasis į tai dėmesį atkreipė „Mediazonos“ žurnalistas Dmitrijus Treščianinas. Tada „Agentstvo“ detaliau pasidomėjo, kaip ministrui sekėsi kovą.

Paaiškėjo, kad paskutinį kartą jis Rusijos naujienų agentūrų žiniose minimas kovo 11 dieną – tada jis bendravo su savo kolega iš Turkijos Hukusi Akaru.


Tą pačią dieną gynybos ministerija informavo apie S. Šoigu vizitą Mandrykos vardo karinėje klinikinėje ligoninėje – ten ministras apdovanojo Rusijos karius, dalyvavusius kariniuose veiksmuose Ukrainoje.

Kovo 18 dieną Kremliaus puslapyje internete buvo nurodoma, kad S. Šoigu dalyvavo nuolatinių Saugumo tarybos narių susirinkime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tik to susitikimo nuotraukų ir vaizdo medžiagos niekur nėra.

Tada „Pervyj kanal“ parodė reportažą, kaip S. Šoigu apdovanoja karius, tačiau vaizdai sutapo su tais, kuriuos gynybos ministerija publikavo kovo 11-ąją.

Kaip atkreipia dėmesį „Agentstvo“, iki kovo 11-osios naujienų apie įvykius, kuriuose tiesiogiai dalyvavo S. Šoigu, būta kone kas kelias dienas. Po kovo 11-osios neskelbiama ir apie įvykius, kuriuose dalyvautų Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vadas Valerijus Gerasimovas.

Kovo 11 d. S. Šoigu V. Putinui tikino neva viskas Ukrainoje vyksta pagal planą.

„Viskas vyksta pagal planą, mes jums čia pranešame kiekvieną savaitės dieną“, – per nuotolinį Rusijos Saugumo Tarybos posėdį kalbėjo S. Šoigu Rusijos prezidentui V. Putinui.

Jis tęsė, neva iš savanorių įvairiausiose šalyse sulaukiama labai daug paraiškų, kad jie galėtų atvykti į Luhansko ir Donecko liaudies respublikas „dalyvauti išsivadavimo judėjime“.

Gynybos ministras taip pat paprašė V. Putino daugiau ginklų separatistiniams Donbaso regionams apginkluoti, pirmiausia oro gynybos sistemų, prieštankinių raketų.

„Esame sukaupę daug ukrainietiškos ginkluotės: tankų, šarvuočių ir visų rūšių šaulių ginklų, gana daug artilerijos. Be to, yra daug „Javelin“ ir „Stinger“ kompleksų. Taip pat siūloma tai perduoti Luhansko ir Donecko respublikoms, milicijai, kad jos galėtų efektyviau vykdyti savo respublikų gynybą“, – dėstė S. Šoigu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)