aA
Rusija pakvietė JAV prezidentą Donaldą Trumpą kitais metais gegužės 9-ąją dalyvauti minint 75-ąsias pergalės Antrajame pasauliniame kare metines ir JAV lyderis į tai sureagavo teigiamai, penktadienį sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino padėjėjas Jurijus Ušakovas.
Vladimiras Putinas, Donaldas Trumpas
Vladimiras Putinas, Donaldas Trumpas
© Sputnik / Scanpix

„Mes pakvietėme JAV prezidentą atvažiuoti pas mus į 75-ąsias Pergalės Didžiajame Tėvynės kare metines kitų metų gegužės 9 dieną“, – televizijai „Rossija 24“ sakė J. Ušakovas.

JAV prezidentas sureagavo labai teigiamai“, – pridūrė jis.

Pasak J. Ušakovo, per susitikimą Osakoje lyderiai aptarė, kokia šalis kiek gyvybių neteko karo metais ir kieno vaidmuo buvo lemiamas pergalei. „Buvo pažymėtas tarybinės liaudies indėlis į šią Pergalę“, – sakė Rusijos prezidento padėjėjas.

D. Trumpo ir V. Putino derybos, kurios užtruko beveik pusantros valandos, surengtos Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo Osakoje Japonijoje kuluaruose.

Tuo metu Baltieji rūmai socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad D. Trumpas su V. Putinu sutarė, kad abiejų šalių bendras interesas – gerinti santykius. Pasak Baltųjų rūmų, abu lyderiai aptarė situaciją Irane, Sirijoje, Venesueloje ir Ukrainoje.


Kiek anksčiau penktadienį D. Trumpas žurnalistus patikino, kad per derybas su Rusijos prezidentu V. Putinu iškels Rusijos kišimosi į JAV rinkimus klausimą.

Prieš susitikimą su Rusijos lyderiu Osakoje Japonijoje žurnalistai D. Trumpo paklausė, ar jis perspės V. Putiną, kad Rusijos kišimasis į JAV 2020 metų prezidento rinkimus būtų nepriimtinas.

„Žinoma, aš tai padarysiu“, – atsakė D. Trumpas. Tada, pasisukęs į V. Putiną, jis nusišypsojo ir dukart pakartojo: „Prašom nesikišti į rinkimus.“

D. Trumpas su V. Putinu akis į akį susitiko pirmą kartą po to, kai JAV specialusis prokuroras Robertas Muelleris po beveik dvejus metus trukusio tyrimo paskelbė radęs daug įrodymų, kad Rusija kišosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus.

D. Trumpo nurodymas V. Putinui nesikišti į rinkimus tikriausiai nenutildys klausimų dėl JAV lyderio ryšių su Rusija. Visą prezidentavimo laiką D. Trumpą persekioja kalbos dėl įtartinų ryšių su rusais.

R. Muelleris padarė išvadą, kad vyko organizuota Rusijos kampanija paveikti 2016 metų JAV rinkimus, kuriuos laimėjo D. Trumpas, ir nustatė rusų agentų kontaktų su D. Trumpo rinkimų kampanija, bet nerado įrodymų dėl bendro slapto susimokymo.

D. Trumpas R. Muellerio išvadas vadino visišku savo išteisinimu, bet oponentai vis tiek kritikuoja jį dėl jo ryšių su V. Putinu, kuriuos vadina neaiškiais.

Pernai Suomijos sostinėje Helsinkyje D. Trumpas per bendrą spaudos konferenciją su V. Putinu atsisakė kritikuoti Rusijos kišimąsi į 2016 metų rinkimus ir nurodė tikintis Rusijos lyderio paneigimais.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(41 žmogus įvertino)
2.1951

Top naujienos

Duomenų mokslininkas: jokių gerų naujienų nėra – ketvirtoji banga įsibėgėja (121)

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys–Balevičius laidoje „Delfi rytas“ pirmadienį teigė,...

Privalomas darbuotojų testavimas pasėjo sumaištį – artimiausia galimybė daugiau nei po savaitės, gresia 6000 eurų baudos (341)

Pirmadienį įsigaliojęs reikalavimas periodiškai testuotis restoranų darbuotojams pasėjo...

Žiniasklaida: su nutupdyto „Ryanair“ lėktuvo pilotu bendravęs Baltarusijos dispečeris nebesirodo darbe pasikeitė jo paskyros socialiniuose tinkluose (15)

Keli navigacijos paslaugas teikiančios „Belaeronavigacijos“ dispečeriai pranešė, kad jų...

Austrijos ministras apie ES reakciją į migrantų krizę Lietuvoje: tai absoliučiai neteisingas signalas (295)

Prasidėjus neteisėtų migrantų antplūdžiui iš Baltarusijos į Lietuvą, ši žinia iškart...

Tragiškas įvykis Šakių rajone: srutų šulinyje nuskendo 3 žmonės (83)

Liepos 26 d., 11.45 val., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Šakių r. sav., Plokščių sen.,...

Alytaus r. neteisėti migrantai sukėlė riaušes: neleidžia perduoti maisto net vaikams vaizdo įraše – stovyklos vaizdai (1551)

Pirmadienį nuo ryto Alytaus rajone, Verebiejų buvusioje mokykloje laikomi neteisėti migrantai...

Už Lietuvą mažesnė ir vos 11 atletų žaidynėse turinti šalis – medalių lentelės dešimtuke lenkia vokiečius, ispanus ar Kanadą (21)

Pažvelgus į daugiausiai medalių iškovojusių šalių dešimtuką turėtumėte nustebti pamatę...

Palangos paplūdimys juoduoja nuo vabzdžių: knibždėte knibžda ir jūroje (22)

Nuo karščių jūroje norintiems atsivėsinti poilsiautojams tenka spręsti dilemą: bristi į...

Specialistai ragina atkreipti dėmesį, kokią vištieną ir kiaušinius perkate prekybos centruose Pataria, ką geriausiai rinktis

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie sveikatai palankesnius pasirinkimus – be antibiotikų...

Rubio vedama Ispanijos rinktinė palaužė Japonijos krepšininkų pasipriešinimą (5)

Pasaulio čempionė Ispanija pergale startavo Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyre....