aA
Valstybinis Rusijos žiniasklaidos kanalas sugalvojo žiaurią dovaną – Solsberio katedros formos šokoladą, primenantį apnuodijimą „Novičiok
RT kanalo dovana – „Novičiok“ apnuodijimą primenantis Solsberio katedros tortas
© twitter

Bandymas pajuokauti susilaukė pasmerkimo – jis priminė, kad moteris iš Didžiosios Britanijos mirė apnuodyta nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Valstybės finansuojamas Rusijos televizijos kanalas kaip šventinę dovaną išsiuntė šokoladinius Solsberio katedros modelius, praneša independent.co.uk.

Nepriklausomas Rusijos televizijos kanalas „Dožd“, abejojantis Kremliaus teiginiais dėl apnuodijimo, pasidalino nuotrauka, kurioje matyti permatomoje dėžutėje supakuotas šokoladinis katedros modelis. Dėžutė aprišta RT kanalo spalvų juostele su užrašu RT.

„Užsukite arbatos, bijome vaišintis vieni“, – oficialioje rusiškosios RT „Twitter“ paskyroje rašė „Dožd“.

RT atstovas spaudai patvirtino, kad nuotrauka tikra, ir „The Independent“ sakė, jog kanalas išsiuntė šokoladinius modelius „daugeliui gavėjų“.

Dovana išsiųsta artėjančių stačiatikių Kalėdų proga, be to, Rusijoje dovanos teikiamos ir per Naujuosius metus.

Apžvalgininkai šį mėginimą pajuokauti pavadino žiauriu ir liguistu – jis primena, kad, mėginant „Novičioku“ nunuodyti Sergejų Skripalį, buvo mirtinai apnuodyta moteris.

Solsberio savivaldybės tarybos narė Jo Broom sakė, kad gyventojus toks RT pokštas „nuliūdintų ir papiktintų“.

„Jie tą suvoktų kaip labai prasto skonio apraišką ir nepagarbą su apnuodijimu susidūrusiems žmonėms“, – teigė J. Broom.

„Labai gaila, kad kažkam toks dalykas galėjo pasirodyti smagus. Žmogus žuvo, kiti žmonės vis dar rimtai serga. Mane labai liūdina, jog kažkas galėjo šitaip pasielgti – mūsų gyventojų reakcija būtų tokia pati. Jie būtų nuliūdę ir pasipiktinę“, – kalbėjo J. Broom.

Rusijos propagandą analizuojanti teisininkė Paula Chertok teigė, kad išvydusi šokoladinės katedros nuotrauką išsyk suprato pokšto esmę. „Būna pokštai ir patyčios, ir būna Rusijos propagandos ir informacinio karo pokštai bei patyčios – žiaurūs, tamsūs, grėsmingi“, – „Twitter“ rašė P. Chertok.

Didžiosios Britanijos policijai paskelbus kaltinimus dviem Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU agentams dėl kovą surengto pasikėsinimo, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tvirtino, kad įtariamieji yra civiliai ir paragino juos pasisakyti žiniasklaidoje.

Kitą dieną RT transliavo komišką interviu: vis dar prisidengę netikrais vardais, vyriškiai tvirtino esantys papildų sportininkams prekeiviai, išvykę trijų dienų trukmės atostogų.

Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas, kaip jie pasivadino, aiškino, kad jiedu vyko į Solsberį dvi dienas iš eilės, nes draugai rekomendavo jiems aplankyti čia esančią „pasaulinio garso“ katedrą, garsėjančią savo „123 metrų aukščio smaile“.

Kremlius paneigė bet kokį savo dalyvavimą pasikėsinime, kuris, pasak Theresos May, turėjo būti patvirtintas „aukščiausių Rusijos valstybės vadovų“.

Kad paneigtų Rusijos sąsajas, RT ir kitos Rusijos valdžios finansuojamos žiniasklaidos priemonės paskelbė keletą su apnuodijimu susijusių sąmokslo teorijų, kurias Didžiosios Britanijos pareigūnai pavadino „prieštaringomis ir besikeičiančiomis fantazijomis“.

Praėjusią savaitę Didžiosios Britanijos žiniasklaidos reguliavimo institucija „Ofcom“ paskelbė apie galimas „įstatymu numatytas sankcijas“ RT dėl pasikartojančių objektyvumo taisyklių pažeidimų nušviečiant Solsberio įvykius ir karą Sirijoje bei Ukrainoje.

Vienoje laidoje buvo rodoma, kaip buvęs Rusijos federalinės saugumo tarnybos FSB pareigūnas S. Skripalio apnuodijimą pavadino provokacija. Kitoje laidoje visa situacija pristatyta kaip planas, skirtas Rusijai nubausti.

Buvęs dvigubas agentas S. Skripalis, jo duktė Julija ir policijos pareigūnas kovą po apnuodijimo buvo sunkios būklės. Vietos gyventojas Charlie’is Rowley, radęs išmestą, kaip jam atrodė, kvepalų buteliuką, kuriuo buvo užmaskuotas „Novičiok“, įteikė jį savo draugei Dawn Sturgess, trijų vaikų motinai. Nervus paralyžiuojančiai medžiagai patekus tiesiai ant moters riešų, po kurio laiko ji mirė.

Ch. Rowley po apnuodijimo išgyveno, tačiau jam keletą kartų teko grįžti į ligoninę.

Baimė dėl visuomenės saugumo po apnuodijimų smarkiai kirto vietos ekonomikai: keletą mėnesių restoranai ir parduotuvės buvo uždaryti. Lankytojų skaičius dar tik grįžta į įprastas vėžes.

Londono policijos komisarė Cressida Dick sakė, kad saugumo pajėgos niekada nepasiduos, kol nusikaltę Rusijos agentai nesulauks teisingumo.

C. Dick tvirtino, jog tyrimo metu reikia įdėti daugiau pastangų. Tačiau pareigūnams teko pripažinti „žiaurią tiesą“, kad, tuo atveju, jei įtariamieji neatvyks į šalį sąjungininkę, kurioje galėtų būti sučiupti, Jungtinė Karalystė bus bejėgė ir nepasieks, kad šie stotų prieš teismą. Panašiai nutiko ir bandant sučiupti įtariamuosius, atsakingus už Aleksandro Litvinenkos nužudymą.

Didžiosios Britanijos slaptųjų tarnybų gudrybė atsipirko, kai A. Petrovas ir R. Boširovas pasirodė pasaulinės pašaipos sulaukusiame RT interviu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kalvariją drebina dėl alkoholio į komą panirusios nepilnametės skandalas: šešėlis krenta ant kandidatės į merus (108)

Sausio 13-osios naktį, apie 1 val. 15 min., į Marijampolės ligoninę iš Kalvarijos buvo pristatyta...

Kremliaus ruporams šūkaujant dėl Skvernelio, šis įspėja nekurti iliuzijų dėl santykių su Rusija (813)

Premjero sprendimą pavasarį kandidatuoti į Lietuvos prezidento postą pasveikino ne visi. Tarp...

„Socdarbiečių“ kandidatas į Jurbarko tarybą: lietuvius trėmė ne Stalinas, o lietuviai (366)

Lietuvoje kasmet minima Gedulo ir vilties diena , prisimenant masinius buvusių Sovietų Sąjungos...

Klausimų sukėlė ne tik Gudelis: laimėtuose pirkimuose ekspertu buvo ir Skvernelio atstovas spaudai papildyta (19)

Dviejuose Dariaus Gudelio bendrovės laimėtuose viešuosiuose konkursuose Nacionalinėje mokėjimo...

Penkiametės mergaitės pabėgo iš darželio į 45°C šaltį – išgyveno tik per stebuklą

Mergaitės norėjo nustebinti savo tėvus ir pačios pareiti namo, tačiau patyrė nušalimus ir...

Šalia Vilniaus kils nauja vokiečių gamykla: įdarbins 440 darbuotojų (118)

Vokietijos bendrovė „ Homanit “ – vidutinio (MDF) ir didelio (HDF) tankio medžio plaušų...

Arūnas Milašius. Po „Brexit“ turim fantastišką progą, bet ją nubrauksim plačiu bajorišku mostu (71)

Lietuva palaiminga šalis. Mes tikimi ne skaičiais ir prognozėmis, bet svajonėmis bei pažadais...

Citrusiniai vaisiai – sveika, tačiau piktnaudžiauti jais nederėtų

Šaltuoju metų laiku pajusti vasarišką gaivą – ne taip ir sunku. Tereikia suvalgyti vieną kitą...

Keleiviai pernai į lėktuvus Lietuvoje mėgino įsinešti šovinių, ginklų, narkotikų

Lietuvos oro uostai sudarė labiausiai nustebinusių orlaiviais 2018 m. bandytų skraidinti objektų...

Jazzu planuoja užkariauti pasaulį – pristato dykumoje filmuotą ir 100 tūkst. eurų kainavusį klipą (486)

Sausio 23 diena, gali būti, pateks į Justės Arlauskaitės-Jazzu svarbiausių datų sąrašą....