Po 2016 taikos susitarimo Kolumbijos revoliucinės ginkluotosios pajėgos (FARC) virto politine partija „Bendrosios alternatyviosios revoliucinės pajėgos“ (FARC).

„Buvo sudėtinga išlaikyti FARC pavadinimą, ne todėl, kad apgailestaujame dėl jo ar ko nors gėdijamės, bet todėl, kad kaip FARC dalyvavome ginkluotame konflikte, kare“, – sakė šios kairiųjų partijos lyderis Rodrigo Londono (Rodrigas Londonas), geriau žinomas slapyvardžiu Timochenko (Timošenka).

Jis pripažino, kad „konfliktas sukėlė daug skausmo“, ir pridūrė, kad pavadinimas FARC yra glaudžiai susijęs su kraujo liejimu.

Naujas partijos pavadinimas turėtų būti paskelbtas vėliau šį mėnesį, pridūrė jis.

Buvę sukilėliai po nusiginklavimo nebuvo vieningi. Nors dauguma iš maždaug 13 tūkst. buvusių FARC kovotojų sutiko su taikos susitarimu, atskilusios frakcijos toliau kovojo ar po pertraukos vėl griebėsi ginklų.

Karinės žvalgybos teigimu, šiose grupėse iš viso yra apie 2,5 tūkst. sukilėlių, neturinčių bendros vadovybės. Jie izoliuotose vietovėse išsilaiko iš narkotikų kontrabandos ir nelegalios kasybos.

Kolumbija vis dar apmąsto konfliktą, kuris per kone 60 metų pareikalavo daugiau kaip 9 mln. aukų, įskaičiuojant žuvusiuosius, dingusiuosius ir tuos, kas buvo priversti palikti savo namus.

Konflikte kariavo valstybė ir kelios sukilėlių grupuotės, tarp jų FARC ir mažesnė Nacionalinė išsivadavimo armija (ELN), kuri vis dar veikia, taip pat sukarintos kraštutinių dešiniųjų grupės.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)