aA
Popiežius Pranciškus trečiadienį pasiuntė 1,3 mlrd. pasaulio katalikų besąlygiškos meilės žinią, sakydamas: „Dievas toliau myli mus visus, nes ir blogiausius iš mūsų.“
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus
© Reuters / Scanpix

„Gali būti, kad laikotės klaidingų idėjų, kad esate visiškai sujaukę padėtį, bet Viešpats jus tebemyli“, – sakė pontifikas žmonėms, susirinkusiems Vatikane į Piemenėlių mišias Šv. Petro bazilikoje.

Argentinietis popiežius taip pat pabrėžė „besąlygišką“ meilę, bet šiais metais ėmėsi pastangų, kad nebebūtų nutylimi pedofilijos incidentai, Katalikų Bažnyčią sukrėtus tūkstančiams pranešimų apie kunigų vykdyto lytinio išnaudojimo atvejus visame pasaulyje ir kaltinimų, kad aukšto rango dvasininkai šiuos nusikaltimus dangstė.

Šį mėnesį Pranciškus panaikino popiežiškosios paslapties taisyklę seksualinio išnaudojimo bylose, anot kritikų, trukdžiusią kunigams ir nukentėjusiems pranešti apie netinkamą elgesį. Gegužę jis paskelbė itin svarbų įpareigojimą žinantiems apie lytinį išnaudojimą pranešti apie šį elgesį savo vyresniesiems.

Pranciškus trečiadienį vidurdienį jau septintą kartą per savo pontifikatą aukos tradicines Kalėdų mišias Šv. Petro aikštėje, per kurias paskelbs kalbą „Urbi et Orbi“ („Miestui ir pasauliui“).

Tuo metu tūkstančiai palestiniečių ir atvykėlių iš svetur antradienį susirinko Izraelio okupuoto Vakarų Kranto mieste Betliejuje, gerbiamame krikščionių kaip Jėzaus gimimo vieta.

Keli šimtai maldininkų buvo susirinkę Kristaus Gimimo bažnyčioje per vidurnakčio mišias, kuriose taip pat dalyvavo palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas. Dar šimtai stebėjo ceremoniją per ekranus, pastatytus prie šventovės.

„Ypatingi linkėjimai“ Gazai


Tačiau šventiniuose renginiuose dalyvavo mažiau krikščionių iš Gazos Ruožo negu ankstesniais metais, nes Izraelis išdavė leidimus tik apie 300 iš maždaug 900 asmenų, norėjusių jiems gauti, sakė Šventosios žemės Bažnyčių lyderių patarėjas Wadie Abunassaras.

Betliejuje vidurnaktį pradėjus gausti varpams arkivyskupas Pierbattista Pizzaballa, aukščiausio rango katalikų dvasininkas Artimuosiuose Rytuose, vadovavo giedant giesmes ir meldžiantis.

„Viso pasaulio krikščionys žvelgia į mus, į Betliejų“, – kalbėjo jis.

„Ypatingi linkėjimai – mūsų broliams ir seserims Gazoje, su kuriais švenčiau Kalėdas prieš dvi dienas“, – pridūrė jis.

P. Pizzaballa, turėjęs kirsti Izraelio pastatytą skiriamąją užtvarą, kad iš Jeruzalės atvyktų į Betliejų, atvažiavęs sakė, kad dabar yra sunkus metas, bet taip pat esama priežasčių vilčiai.

„Šiuo metu matome politikos silpnumą, didžiulių problemų dėl ekonomikos ir nedarbo, rūpesčių šeimose“, – kalbėjo jis.

„Kita vertus, lankydamas šeimas, parapijas ir bendruomenes matau didelį įsipareigojimą... ateičiai. Kalėdos mums yra vilties šventė“, – pridūrė arkivyskupas.

Anksčiau saulėtą Kūčių dieną keli tūkstančiai žmonių Betliejuje stebėjo palestiniečių skautų paradą priešais didžiulę kalėdinę.

„Bažnyčia yra graži ir padeda geriau suprasti, ką žinome iš Biblijos, – sakė šiame mieste viešinti amerikietė, vardu Laneda. – Viskas yra labai reikšminga.“

Tuo metu Prancūzijos katalikai išgyveno liūdną momentą, nes Paryžiaus Dievo Motinos katedroje, balandį smarkiai nuniokotoje didžiulio gaisro, pirmąsyk nuo 1803 metų nebuvo aukojamos Piemenėlių mišios.

Be to, Filipinuose, kur katalikai sudaro gyventojų daugumą, Kalėdas aptemdė taifūnas „Phanfone“, atnešęs smarkius vėjus ir liūtis. Daug žmonių šventinę dieną sutiko įstrigę jūrų ir oro uostuose arba evakuacijos centruose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.3333

Top naujienos

Dailius Dargis | D+

16 valandų su savo pagrobėju praleidęs žinomas Lietuvos aktorius papasakojo, kaip viskas vyko: aš tapau jo savotišku pagalbininku

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje buvo kelios, tačiau plataus atgarsio sulaukusios įkaitų...

Psichologė pasakė, kada santuokoje jau laikas sukti skirtingais keliais: svarbu viską matyti skaidriai (4)

Kai lyčių stereotipai trinami laikmečio ar kitų procesų, kuo gi skiriasi vyras ir moteris? O...

Iš COVID-19 duomenis nagrinėjančių ekspertų – nerimo ženklai: kertasi dvi pandemijos (21)

Kai Ziyado Al-Aly vadovaujama tyrimų grupė pranešė jam, kaip dažnai diabetas kerta...

Restoranuose drastiškai trūksta darbuotojų: sugrįžusieji iš prastovų susirenka išmokas ir patraukia kitur (158)

Neseniai atsidarius lauko terasoms, maitinimo įstaigos jau jaučia darbuotojų stygių. Pusę metų...

Mirė garsi virtuvės šefė, „barbekiu mama“ Halina Bovševič (131)

Gegužės 9-ąją nuo koronaviruso mirė žinoma virtuvės šefė, barbekiu mama vadinta Halina...

Nepavykęs Kremliaus noras įgelti: lietuviai, rinkitės – ginklai arba vakcinos (499)

Lietuvos kariuomenės įsigijimai visada buvo ir išliko Kremliaus propagandistų dėmesio centre: tai...

Pavydas poroje: kada jis santykius griauna, o kada jiems padeda?

Meskite į mane akmenį tie, kas niekada nejautė pavydo. Iš tiesų šis jausmas mus lydi nuo...

Gydytojas įvardijo, koks skausmas mus labai sendina: patarė nedelsti du skaičiai parodys, ar efektyviai sportuojate (11)

Pradėdami sportuoti, ypač vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, sporto salėje kartais nesupranta...

Orijus Gasanovas papasakojo, kodėl dabar pats geriausias laikas keliauti: stebina prabangių viešbučių kainos ir galimybės (2)

Dabar, kai pasaulis stengiasi išsivaduoti iš COVID–19 sukeltos pandemijos, vis dažniau iškyla...

Kraupiai atrodantis prietaisas 1925-aisiais turėjo keistą paskirtį: tai – „Izoliatorius“ (1)

Susikaupti neleidžiančius išorės trukdžius pašalinantys įtaisai yra nepaprastai paklausūs: jei...