„Itin svarbu atlikti įtikinamą tyrimą ir nubausti kaltuosius“, – per Dohoje vykstančią konferenciją pareiškė jis.

JT vadovas pareiškė turintis tik tos informacijos apie šią žmogžudystę, kurią pateikė žiniasklaida. Kaip žinoma, amerikiečių laikraščio „The Washington Post“ žurnalistas J. Khashoggi buvo nužudytas spalio 2 dieną, kai atvyko į savo šalies konsulatą Stambule. Rijadas teigia, kad jis buvo nužudytas per „nepavykusią operaciją“.

Saudo Arabija taip pat ne kartą atmetė Turkijos reikalavimus perduoti jai įtariamuosius, susijusius su Saudo Arabijos sosto įpėdinį princą Mohammedą bin Salmaną kritikavusio žurnalisto nužudymu. Turkijos užsienio reikalų ministras šeštadienį pakartojo, kad šalis nepasiduos ir sieks išsiaiškinti visą tiesą apie įvykdytą nužudymą.

„Mes negavome jokios naujos informacijos ir Saudo Arabijos pusės vykdomo tyrimo išvadų, – pareiškė taip pat Katare esantis Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu. – Turkija nepasiduos, mes eisime iki galo.“

Anksčiau šį mėnesį ministras pareiškė, kad Turkija tarėsi dėl galimo JT tyrimo dėl nužudymo, kuris sukėlė tarptautinį pasipiktinimą.

Turkija teigia, kad 15 žmonių komanda iš Saudo Arabijos buvo pasiųsta į Stambulą nužudyti J. Khashoggi. Rijadas dėl šio nužudymo jau suėmė 21 žmogų. Nepaisant kalbų, kad galingasis sosto įpėdinis veikiausiai nurodė nužudyti valdžios kritiką, Saudo Arabija tai kategoriškai neigia.

Visgi nužudymas pakenkė Rijado tarptautinei reputacijai: Vakarų šalys, įskaitant Jungtines Valstijas, Prancūziją ir Kanadą, įvedė sankcijas beveik dvidešimčiai Saudo Arabijos piliečių.