Metų viduryje Indijoje gyvens 1,4286 mlrd. gyventojų, o Kinijoje – 1,4257 mlrd., rodo JT Gyventojų fondo ataskaita apie pasaulio gyventojų skaičių.

Pernai Kinijos gyventojų skaičius pirmą kartą per daugiau nei šešis dešimtmečius sumažėjo, rodo šių metų pradžioje paskelbti oficialūs duomenys.

Ataskaitoje taip pat apskaičiuota, kad iki tos pačios datos pasaulio gyventojų skaičius pasieks 8,045 mlrd. žmonių.

Indija neturi naujausių oficialių duomenų apie tai, kiek joje gyvena žmonių, nes nuo 2011 metų nevykdė gyventojų surašymo.

Kartą per dešimtmetį vykstantis surašymas Indijoje turėjo būti surengtas 2021 metais, tačiau buvo atidėtas dėl koronaviruso pandemijos. Dabar jį stabdo logistinės kliūtys ir politikų nenoras, todėl mažai tikėtina, kad surašymas bus pradėtas artimiausiu metu.

Kritikai sako, kad vyriausybė sąmoningai vilkina surašymą, kad prieš kitais metais vyksiančius nacionalinius rinkimus nuslėptų duomenis ginčytinais klausimais, tokiais kaip nedarbas.

Tyrimų centro „Pew Research Centre“ duomenimis, nuo 1950 metų, kai JT pradėjo rinkti duomenis apie gyventojų skaičių, Indijos gyventojų skaičius išaugo daugiau kaip milijardu žmonių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją