aA
Penktadienį JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas lankysis Kijeve. Šis vizitas sutampa su 27-osiomis Ukrainos nepriklausomybės metinėmis. Ukraina jas sutinka nesibaigiančiu kariniu konfliktu šalies rytuose ir Rusijos aneksuotu Krymo pusiasaliu.
Johnas Boltonas
© Reuters / Scanpix

Besiruošdami 27-osioms nepriklausomos Ukrainos paskelbimo metinėms ukrainiečiai paminėjo Vėliavos dieną. Ta proga buvo pademonstruota rekordinė 2,7 km ilgio Ukrainos vėliava. Kiekvienas šimtas metrų simbolizuoja iš sovietinės priespaudos išsivadavusios nepriklausomos Ukrainos gyvavimo metus.

Per iškilmes Dnipro mieste taip pat buvo iškelta įspūdingo dydžio vėliava ant daugiau kaip 70 metrų aukščio stiebo. Pati vėliava yra 18 metrų ilgio ir 12 metrų pločio. Šiose iškilmėse dalyvavęs Ukrainos prezidentas su kartėliu prisiminė prieš daugiau kaip ketverius metus išsakytus pažadus, kad prorusiški separatistai Donecke ir Luhanske bus nedelsiant nugalėti. Tada jis pažadėjo, kad tai net gi ne dienų, o valandų klausimas.

„Gailiuosi, kad sužadinau per didelius lūkesčius. Nuoširdžiai atsiprašau, kad suteikiau viltį, kuri neišsipildė. Gaila, kad pažadėjau tai, ko neįvykdžiau. Prašau už tai atleisti. Man tai labai rimta pamoka atsakingiau elgtis su žodžiais ir pažadais“, – apgailestavo Ukrainos prezidentas P. Porošenka.

Penktadienį visas šias problemas bei artėjančius rinkimus Ukrainoje P. Porošenka aptars su JAV nacionalinio saugumo patarėju J. Boltonu. Vizito išvakarėse Ženevoje susitikęs su Rusijos saugumo tarybos direktoriumi Nikolajumi Patruševu J. Boltonas itin griežtai pasisakė apie Kremliaus kišimąsi į Amerikos ir kitų šalių rinkimus, ir būtent todėl nebuvo bendro su N. Patruševu pareiškimo ir bendros spaudos konferencijos.

„Pabrėžiau, kad kišimosi netoleruosime ir esame pasiruošę imtis būtinų žingsnių, siekdami užkirsti tam kelią“, – užtikrino JAV prezidento saugumo patarėjas J. Boltonas.

Savo ruožtu Kremliaus režimas ir toliau tvirtina, kad nebandė paveikti jokių rinkimų ir kritikuoja amerikiečių sankcijas.

„Visiškai aišku, kad sankcijos Rusijai įvestos ne dėl Sirijos, ne dėl Ukrainos, ne dėl Krymo, ne dėl kokių nors kitų priežasčių, o tik tam, kad nesąžiningos konkurencijos priemonėmis būtų vykdoma jokių perspektyvų neturinti Rusijos sulaikymo politika“, – pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Naujos amerikiečių sankcijos vėl nusmukdė rublio kursą ir sukėlė abejonių Rusijos rinka besidomintiems tarptautiniams investuotojams, ypač turint omenyje, kad po vidurio kadencijos rinkimų Amerikoje, Vašingtono kursas Rusijos atžvilgiu gali smarkiai pasikeisti tiek į vieną, tiek į kitą pusę.

Sankcijos lieka

Jungtinių Valstijų sankcijos Rusijai liks galioti, kol Maskva pademonstruos keičianti savo elgesį, penktadienį pareiškė JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėjas J. Boltonas.

„Kalbant apie JAV sankcijas Rusijai – sankcijos lieka galioti ir galios, kol įvyks tam tiktų Rusijos elgesio pokyčių“, – J. Boltonas sakė per spaudos konferenciją Kijeve.

JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjas taip pat atkreipė dėmesį, kad pastarosiomis savaitėmis buvo paskelbta papildomų sankcijų, tarp jų - dėl neteisėtos prekybos su Šiaurės Korėja. Be to, jis sakė, kad sankcijos taikomos kai kuriems Rusijos piliečiams, siejamiems su neteisėtu cheminio ginklo panaudojimu Didžiojoje Britanijoje.

„Dabar turime per 90 dienų iš naujo apsvarstyti... ar Rusija baigė cheminių ginklų programą ir ar patenkino tarptautinių inspektorių reikalavimus... Aiškinamės, ką reikia padaryti, kokie mūsų įsipareigojimai“, – pažymėjo J. Boltonas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (134)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (112)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (52)

Ploješčio miesto tuščios stadiono tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos,...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (588)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (19)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Lori Anne Allison - vienintelė moteris, sugebėjusi nutempti Johnny Deppą prie altoriaus: kas ji ir kodėl apie ją nekalbama?

Gerokai anksčiau, nei suvaidino kapitoną Sparrow ar policininką Tomą Hansoną, Johnny‘is Deppas...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (340)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (70)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (178)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...