Balsuojant Senate, pritrūko trijų balsų iki 60 balsų daugumos, kuri buvo reikalinga, kad būtų priimtas metinio karinio biudžeto įstatymas, į kurį taip pat buvo įtrauktas sprendimas nebetaikyti vadinamosios "Tu neklausk, o aš nesakysiu" (Don't Ask, Don't Tell) politikos. Prieš šį teisės aktą balsavo 40 senatorių.

Šis žingsnis tapo dar vienu pralaimėjimu B.Obamai, kuris siekė, kad nuo 1993 metų galiojanti politika būtų atšaukta per "raišų ančių" Kongreso sesiją, trunkančią nuo praeitą mėnesį įvykusių kadencijos vidurio rinkimų iki atnaujintos sudėties Kongreso darbo pradžios ateinančiais metais.

"Šis įstatymas silpnina mūsų nacionalinį saugumą, blogina mūsų karinę parengtį ir pažeidžia esminius Amerikos principus - atvirumo, vienybės ir lygybės", - sakoma prezidento pranešime.

B.Obama ragino senatorius apsvarstyti šią problemą iki šių metų pabaigos, pabrėžęs, kad JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas, Jungtinės štabų vadų tarybos pirmininkas admirolas Mike'as Mullenas ir dauguma amerikiečių palaiko prezidento poziciją.

Respublikonai, kurie priešinasi "Tu neklausk, o aš nesakysiu" politikos panaikinimui, nuo sausio perims kontrolę Atstovų Rūmuose, o demokratų dauguma 100 vietų Senate sumažės iki 53 mandatų. Dėl šios priežasties dar mažiau tikėtina, jog draudimas kariuomenėje tarnauti atviriems gėjams būtų panaikintas atnaujintos sudėties Kongrese.

Šis įstatymas, kuris buvo priimtas kaip kompromisas per buvusio demokrato prezidento Billo Clintono kadenciją, reikalauja, kad kariuomenėje tarnaujantys gėjai ir lesbietės neviešintų savo orientacijos - kitaip jiems gresia pašalinimas.

Meino senatorė Susan Collins buvo vienintelė iš respublikonų, balsavusi už šio draudimo atšaukimą. Tačiau jos nepalaikė partijos kolegos, pasak kurių, toks žingsnis susilpnintų kariuomenės discipliną ir parengtį tuo metu, kai JAV kariai kovoja Irake ir Afganistane.