„Per abu pokalbius patarėjai nacionalinio saugumo klausimais konsultavosi dėl tinkamo ir ryžtingo bendro ir tarptautinio atsako, o [JAV] patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas vėl akcentavo tvirtus kaip geležis Jungtinių Valstijų įsipareigojimus ginti Japoniją ir Korėjos Respubliką“, – sakoma JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovės Adrienne Watson pareiškime, paskelbtame vėlai pirmadienį vietos laiku.

Antradienį Šiaurės Korėja virš Japonijos paleido vidutinio nuotolio balistinę raketą, todėl Tokijui teko aktyvuoti šalies įspėjimo apie raketų pavojų sistemą ir raginti gyventojus trauktis į slėptuves.

Atskirame pareiškime JAV Indijos ir ramiojo vandenyno regiono kariuomenės vadavietė irgi pasmerkė raketos paleidimą.

„Jungtinės Valstijos smerkia šiuos veiksmus ir ragina KLDR susilaikyti nuo tolesnių neteisėtų bei destabilizuojančių veiksmų“, – sakoma pirmadienį paskelbtame pareiškime, kuriame vartojama oficiali Šiaurės Korėjos santrumpa.

Pastarąjį kartą Pchenjanas paleido sviedinį virš Japonijos teritorijos 2017 metais – per patį „ugnies ir įniršio“ krizės įkarštį, kai šiaurės korėjiečių lyderis Kim Jong Unas apsikeitė įžeidimais su tuomečiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją