„Atidžiai išnagrinėję faktus ir aplinkybes padarėme išvadą, kad Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či), Birmos valdančiosios partijos lyderė, ir Winas Myintas (Vinas Mjintas), teisėtai išrinktas vyriausybės vadovas, buvo nušalinti per karinį perversmą“, – sakė viena Valstybės departamento pareigūnė, vartodama Mianmaro ankstesnis pavadinimas.

„Toliau raginame Birmos karinę vadovybę juos paleisti, kaip ir visus sulaikytus pilietinės visuomenės ir politinius lyderius – nedelsiant ir besąlygiškai“, - pridūrė ji.

Pagal JAV įstatymus Vašingtonas dabar negali teikti pagalbos Mianmaro vyriausybei, bet šio žingsnio padariniai bus daugiausiai simboliniai, nes beveik visa parama šiai šaliai teikiama nevyriausybiniais kanalais.

Kariškiams jau anksčiau buvo taikomos JAV sankcijos dėl jų brutalios kampanijos prieš musulmonų rohinjų mažumą.

Valstybės departamento pareigūnė, dėl tarnybos taisyklių kalbėjusi su anonimiškumo sąlyga, sakė, kad Vašingtonas paliks humanitarinės pagalbos programas, taip pat susijusias su rohinjais, tačiau taip pat „atliks platesnį mūsų pagalbos persvarstymą“.

Prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pirmadienį pareiškė, kad JAV svarstys galimybę atnaujinti sankcijas Mianmarui, atšauktas dėl perėjimo prie demokratijos proceso, šalyje prasidėjusio prieš dešimtmetį.

Vašingtonas nuo 2012 metų suteikė Mianmarui 1,5 mlrd. dolerių paramą demokratijai, vidaus taikai stiprinti ir smurtą patiriančioms bendrijoms, rodo Valstybės departamento duomenys.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)