Buvęs programišius jau daugiau nei du mėnesius gyvena Ekvadoro ambasadoje Londone, kad išvengtų ekstradicijos į Švediją, kur jį norima apklausti dėl kaltinimų išprievartavimu ir seksualiniu užpuolimu. J. Assange'ui apsistojus ambasadoje prasidėjo Didžiosios Britanijos ir Ekvadoro diplomatinis ginčas.

Derybos dėl J. Assange'o buvo atnaujintos šią savaitę ir Ekvadoro vyriausybė teigia mananti, kad pavyks su Didžiąja Britanija susitarti, kad "WikiLeaks" įkūrėjas gautų garantijas, jog iš Švedijos nebus išduotas JAV.

Anksčiau šį mėnesį Ekvadoras australui J. Assange'ui suteikė politinį prieglobstį ir teigia, kad pritaria nerimui, jog Švedija gali jį išduoti JAV. JAV galėtų apkaltinti J. Assange'ą dėl 2010 metais per "WikiLeaks" paviešintų slaptų JAV diplomatinių dokumentų.

"Manau, kad tai galima išspręsti diplomatiškai... Švedijos vyriausybė galėtų nutraukti bylą. Manau, kad tai labiausiai tikėtina. Galbūt atlikę išsamų to, kas atsitiko, tyrimą jie galėtų nutraukti bylą", - sakė J. Assange'as.

"Manau tai bus išspręsta per šešis ar 12 mėnesių", - pridūrė australas, kurio interviu transliavo Ekvadoro televizija "Gama". Interviu buvo nufilmuotas anksčiau šią savaitę Ekvadoro ambasadoje Londone.

Didžioji Britanija tvirtina esanti teisiškai įpareigota išduoti J. Assange'ą Švedijai ir teigia neleisianti jam nesulaikytam išeiti iš ambasados ir išvykti į Ekvadorą. Bet Ekvadoro užsienio reikalų ministras Ricardo Patino ketvirtadienį sakė manąs, kad Didžiosios Britanijos vyriausybė sutiks suteikti J. Assange'ui rašytines garantijas, kad iš Švedijos jis nebus išduotas jokiai trečiai šaliai. Ekvadoro valdžios atstovai anksčiau sakė, kad jei J. Assange'as gaus tokias garantijas, jis atsisakys Ekvadoro politinio prieglobsčio ir pasiduos Švedijos pareigūnams. Apie tai interviu paklaustas "WikiLeaks" įkūrėjas išsisuko nuo tiesaus atsakymo.