Tuo pačiu tai buvo ir didelė Kazachstano reklaminė akcija. Visas pasaulis matė, kaip tiesiog akyse, galima sakyti, vidury laukų, augo naujas modernus miestas.

Šalia įspūdingų administracinių pastatų kilo ir gyvenamieji kvartalai, ir pramogų kompleksai – sporto ir koncertų salės, ištisi pramogų rajonai, prekybos centrai, formavosi aikštės, tekančios per Astaną Išimo upės infrastruktūra su poilsio zonomis, maudynėmis ir apžvalginiais laiveliais.

Per penkiolika metų iš buvusio Celinogrado/Akmolos liko „senamiesčio“ rajonas su chruščiovkėmis dabartinio miesto pakrašty. Dabartinė Astana tiesiog pribloškia modernios architektūros formomis. Gausybė aukštuminių pastatų supa centrinį miesto bulvarą, kurio vienas galas atsiremia į prabangių formų Prezidentūrą su ją supančiais sodais ir parkais.

Kitas bulvaro galas atsiremia į didžiulį jurtos formos prekybos centrą, kurio viršutiniuose aukštuose įrengtas miestiečių mėgiamas vandens parkas, šalia ir stikliniai parlamento rūmai bei auksiniai simetriški ministerijų bokštai, suformuojantys savotiškus vartus prieš įžengiant į Prezidentūros aikštę.

Vidury bulvaro stovi ažūrinis šimto metrų apžvalgos bokštas – tarsi Astanos centras. Pakilęs gali apžvelgti visą miestą.

Daugybė pastatų projektuoti garsių pasaulio architektų – galime rasti ir britų, ir japonų, ir amerikiečių kurtų pastatų bei statinių kompleksų. Gal keistokai atrodo kontrastingos miesto ribos – už paskutinių daugiabučių daugiaaukščių miestas staiga baigiasi.

Toliau matosi tik stepė – iki pat horizonto. Mus lydėjusi gidė pasakojo, kad už miesto pasodinti dideli miško masyvai. Kai miškas užaugs, aišku, peizažas keisis ir bus daugiau žalumos bei jaukumo.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (63)