aA
Tūkstančiai žmonių pabėgo iš vieno miesto vakarų Mianmare po kelias dienas trukusių kautynių tarp prieš chuntą nusistačiusių disidentų ir kariuomenės, kurių metu kariai bombardavo namus, trečiadienį pranešė gyventojai ir vietos žiniasklaida.
Protestas prieš Mianmaro kariuomenę
Protestas prieš Mianmaro kariuomenę
© Scanpix

Mianmarą tebekrečia sumaištis po vasarį kariškių įvykdyto perversmo, kai buvo nušalinta civilinė lyderė Aung San Suu Kyi. Tas įvykis visoje šalyje išprovokavo sukilimą, kurį chunta mėgina brutaliai numalšinti.

Išpuoliai prieš chuntos karius ir objektus padažnėjo, generolų nušalintiems įstatymų leidėjams anksčiau šį mėnesį paraginus pradėti „liaudies gynybinį karą“.

Rugsėjo 18 dieną Tantlange, esančiame atokioje Čino valstijoje, netoli Indijos sienos, į „pasalą“ patekę kariai susišaudė su maždaug 100 vietos savigynos būrio narių, antradienį pranešė chuntos atstovas Zaw Minas Thunas.

Jis nepateikė jokios informacijos apie galimas aukas.

Pasak su anonimiškumo sąlyga kalbėjusio vietos gyventojo, pirmadienį žmonėms teko masiškai bėgti, kai kariškiai „pradėjo nesirinkdami šaudyti į miesto namų langus“.

„Išvyko beveik visi“, – sakė vyras ir pridūrė, kad jis drauge su dar maždaug 500 žmonių pasislėpė netoliese esančiame kaime, prie Indijos sienos pabėgus keliems šimtams kitų mianmariečių.

Naujausio gyventojų surašymo duomenimis, Tantlange gyvena apie 7,5 tūkst. žmonių.

Kita gyventoja pasakojo, kaip jai teko su pagyvenusiais tėvais tris dienas keliauti Indijos link, kariams smogus jos namams ir miesto apylinkėse suintensyvėjus kautynėms.

„Niekada negalvojau bėgti iš savo namų, net juos subombardavus kariuomenei,.. bet, pablogėjus situacijai,.. galiausiai turėjau bėgti“, – su anonimiškumo sąlyga sakė ji naujienų agentūrai AFP.

Vietos žiniasklaidos paskelbtuose vaizdo įrašuose ir nuotraukose matyti, jos teigimu, Tantlange karių sunaikinti pastatai, taip pat apleistomis gatvėmis klaidžiojantys naminiai gyvūnai.

Kariuomenės atstovas Zaw Minas Thunas pareiškė, kad 20 namų ir viešasis pastatas buvo sunaikinti, kilus gaisrui per rugsėjo 18 įvykusį susirėmimą, bet nepatikslino jo priežasties.

Pastarosiomis savaitėmis kovotojai prieš chuntą atakuoja kariuomenei priklausančios bendrovės „Mytel“ telekomunikacijų bokštus visoje šalyje, įskaitant Činų valstiją.

Jungtinės Tautos įspėjo, kad dėl regione atsinaujinusių kautynių vis daugiau žmonių bėga į Indiją, kur jiems skubiai reikalingas maistas ir pastogė.

Gegužę vyriausybinės pajėgos pasitelkusios artileriją išstūmė sukilėlius iš Mindato miesto pietinėje Činų valstijoje, o vėliau, vietos sukilėlių grupės atstovo teigimu, nutraukė vandens tiekimą.

Pasak vietos stebėtojų, nuo perversmo pradžios Mianmare žuvo jau daugiau kaip 1,1 tūkst. civilių gyventojų, o dar beveik 8 tūkst. buvo suimti.

Chunta pateisina valdžios užgrobimą tariamu masiniu sukčiavimu per 2020 metų pabaigoje įvykusius rinkimus, kuriuos triuškinamai laimėjo Aung San Suu Kyi vadovaujama Nacionalinė lyga už demokratiją (NLD).

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ilgąjį savaitgalį planavo praleisti Egipte, bet tokio akibrokšto nesitikėjo: sumokėjo daug, o išskristi nebepavyks (171)

Suplanuotos „Delfi“ skaitytojo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – „Delfi“) atostogos...

Naomi Kresge, Marthe Fourcade | D+

Koronavirusas smogė iš naujo – laukia sunki žiema prancūzų epidemiologas: 3-6 savaičių periodas bus viską lemiantis (1)

Neveikia restoranai ir kirpyklos. Ugdymas tik nuotoliniu būdu. Nuo aštuntos vakaro žmonės...

Baltijos šalių darbo rinkos koronaviruso metu – kas pakito ir kokių darbuotojų poreikis išaugo (10)

Vis lankstesnis darbo laikas, vis sunkiau rasti darbuotojų, vis dar nepakankamas darbdavių...

Į Lietuvą atkeliaujantis ciklonas atneš neįprastą šilumą: didesni pokyčiai – jau netrukus (1)

Šiandien rytinėje Lietuvos pusėje orus dar lems besitraukiantis anticiklonas, o vakariniai šalies...

Sniego pilys | D+

XXI a. alfonsai: daug investuoja į savo išvaizdą ir moterų vidinio pasaulio supratimą, o tuomet – puola grobį (2)

„Aš sąžiningai pasakiau, kad noriu įsigyti šunį ir kad jis labai tiktų tam. Jis nusišypsojo...

Darbą Norvegijoje iškeitė į lietuvišką kaimą: čia atgaivintas tėčio pomėgis virto auksine verslo idėja (49)

Kol vieni skuba ieškoti laimės dideliuose miestuose, iš jų pabėgę Karolina ir Justinas Gruzdai...

Sirvydis lieka už Atlanto ir žais su buvusiu žalgiriečiu

Praėjusiame sezone Detroito „Pistons“ klubui atstovavęs Deividas Sirvydis lieka už Atlanto:...

Agnė Keizikienė | D+

Padėkite, esu nimfomanė: seksologė įvardijo, kaip atpažinti šį sutrikimą ir kaip su juo gyventi (2)

Knygose aprašyta nimfomanija , kai moteris negali kontroliuoti savo seksualinių troškimų,...