D. Medvedevas, kuris yra Rusijos saugumo tarybos, kuriai pirmininkauja Vladimiras Putinas, pirmininko pavaduotojas, turėjo omenyje Ukrainos dronų atakas prieš Rusijos karo laivą Novorosijsko uoste ir prieš tanklaivį netoli Krymo, kurį Rusija 2014 m. aneksavo nuo Ukrainos.

Penktadienį V. Putinas pirmininkavo Saugumo Tarybos posėdžiui, kuriame D. Medvedevas dalyvavo po išpuolio prieš Novorosijską.

„Vargšai ir keistuoliai supranta tik žiaurumą ir jėgą.

„Matyt, jiems neužteko smūgių Odesoje, Izmailyje ir kitose vietose“, – pareiškė D. Medvedevas netrukus po to savo oficialiose socialinių tinklų paskyrose paskelbtame pranešime.

„Jei Kijevo padugnės nori sukelti ekologinę katastrofą Juodojoje jūroje, tegul ją gauna toje savo teritorijos dalyje, kuri netrukus atiteks Lenkijai ir kuri po to smirdės šimtmečius.

„Tai jiems bus galutinis nuosprendis dėl grūdų sandorio“.

Ukraina paskelbė apie karinę grėsmę laivybai šešių Rusijos Juodosios jūros uostų akvatorijoje.

Atitinkamas pranešimas publikuojamas Valstybinės hidrografijos tarnybos svetainėje, rašo „Ukrinform“.

„Karinė grėsmė. Anapos, Novorosijsko, Gelendžiko, Tuapsės, Sočio, Tamanės uostų vidaus ir išorės reidų akvatorija", – sakoma pranešime.
Pažymima, kad toks skelbimas publikuojamas remiantis Ukrainos karinių jūrų pajėgų 2023 metų rugpjūčio 4 d. įsakymu Nr. 5.

Kaip anksčiau buvo pranešta, Ukrainos gynybos ministerija perspėjo, kad nuo 2023 metų liepos 21 d. visi laivai, plaukiantys Juodosios jūros akvatorijoje link Rusijos jūrų uostų ir Ukrainos jūrų uostų, esančių laikinai okupuotoje Ukrainos teritorijoje, gali būti laikomi gabenančiais karinės paskirties krovinius su visa iš to išplaukiančia rizika.

Per jūrinių dronų ataką Kerčės sąsiaurio rajone galėjo būti apgadintas iš Turkijos atplaukęs Rusijos cheminių medžiagų tanklaivis „Sig“.

Tai šeštadienį pranešė „Ukrinform“, remdamasi „Telegram“ kanalu „Atsargiai, naujienos“.

Kanalo duomenimis, laivo posvyris – 1-2 laipsniai, įgula nenukentėjo. Drono smūgis tanklaiviui sukėlė detonaciją, kuri buvo matoma iš Krymo pusiasalio. Incidentas įvyko už 32 mylių nuo Kerčės sąsiaurio. Tanklaivis buvo išmetęs inkarą. Kelis žmones nesunkiai sužeidė stiklo šukės.

Kanalas paskelbė tanklaivio jūreivių pokalbius. Įgula teigia, kad laivas laikosi ant vandens, bet negali judėti. Į pagalbą atplaukė kateris „Merkurijus“.

"Mes patys negalime judėti. Be vilkiko. Mašinų skyrius užtvindytas.

Nežinome, ką ten vadovybė nuspręs. Mums reikia į kažkokią įmonę. Mes nieko nesumažinome, jis pats sustojo (vanduo). Kiek pritekėjo, tiek pritekėjo. Laivas su balastu. Visi krovinių rezervuarai tušti. Laivas plūduriuoja. Vanduo pakilo iki vaterlinijos lygio ir daugiau nebekyla“, – pranešė įgula.

„Ukrinform“ primena, kad „Sig“ yra komercinis tanklaivis, plaukiojantis su Rusijos vėliava. Pranešama, kad jis iš Krymo į Siriją gabeno aviacinius degalus ir dėl to buvo įtrauktas į JAV sankcijų sąrašus.

Tai nėra civilinis laivas ir jam taikomas Ukrainos gynybos ministerijos draudimas gabenti karinės paskirties krovinius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)