aA
Madrido ligoninės vėl prisipildo sunkiai sergančių COVID-19 ligonių, primindamos niūrų pavasario paveikslą pietinėje Europoje, kai sveikatos priežiūros sistema neatlaikė krizės naštos.
Iš Ispanijos – nauji koronaviruso krizės ženklai
© AP / Scanpix

Ketvirtadienį, palyginti su praėjusios savaitės pabaiga, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose (RITS) gydomų COIVD-19 pacientų lovų skaičius Ispanijos sostinės regione pašoko nuo 25 iki 39 proc., rodo oficialūs duomenys. Tačiau Miguelis Hernanas, Harvardo universiteto epidemiologijos profesorius, dirbęs Ispanijos vyriausybės patarėju, teigė, kad Ispanijos naudoti pajėgumų apskaičiavimai neatspindi tikrojo paveikslo ligoninėse ir kad lovos Madrido reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose faktiškai visos užimtos.

„Mes ir vėl susiduriame su rimta sveikatos krize, – tviteryje rašė M. Hernanas. – RITS buvo mūsų paskutinė gynybos linija.“

Tai naujausi krizės ženklai, daugeliui Europos šalių, įskaitant Prancūziją bei Jungtinę Karalystę, kovojant su nauju, po vasaros atokvėpio plykstelėjusiu pandemijos protrūkiu.
Pasak M Hernano, Ispanijai vėl būtinas karantinas, ir jau penktadienį Madrido regioninė valdžia gali paskelbti apie tolesnius ribojimus.

„Be tinkamų diagnostikos pajėgumų, kontaktų atsekėjų ar izoliacijos priežiūros ir karantino, paskutinė viltis buvo, kad ligoninės nebūtų perpildytos“, – sakė M. Hernanas, kuris birželio pabaigoje patarė vyriausybei atšaukti vieną iš griežčiausių nacionalinių karantinų pasaulyje.

Pakartotinis karantinas gali būti trumpesnis nei pirmasis ir ne toks griežtas, nes „kreivė yra plokštesnė“, sakė jis.

Naujų viruso atvejų Ispanijoje skaičius per parą ketvirtadienį, lyginant su trečiadieniu, sumažėjo beveik 700 atvejų iki 3 471.

Nors rodiklis, palyginti su vasaros pradžia pakilo, jis lygintinas su balandį fiksuojamu infekcijų skaičiumi – daugiau nei 8 000 atvejų per parą.

Per praėjusią savaitę nuo COVID-19 mirė dar 500 ligonių, tad bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius išaugo iki 31 118, rodo Sveikatos departamento duomenys.

Nors atvejų per parą rodiklis nesiekia pavasarinio lygio, nuo rugpjūčio mėnesio jis pastebimai išaugo. Madridas jau imasi griežtų suvaržymo priemonių, praėjusį penktadienį paskelbęs apie ribojimus 37 vietovėse, įskaitant Madrido apylinkes ir metropolinės zonos miestus, kuriais remiantis žmonėms leidžiama palikti namus tik dėl svarių priežasčių, pavyzdžiui, keliaujant į darbą ar mokymo įstaigas.

Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas ir sostinės regiono vadovė Isabel Diaz Ayuso, arši P. Sanchezo kritikė, šią savaitę pranešė formuosiantys bendrą reagavimo į krizę darbo grupę.

I. Diaz Ayuso pavaduotojas, Ignacio Aguado, kreipėsi su prašymu į centrinę vyriausybę pasiųsti kariuomenę padėti spręsti logistikos problemų.

Ispanijoje kovo-balandžio mėnesiais, kai per parą mirdavo šimtai žmonių, buvo įvestas vienas iš griežčiausių karantinų pasaulyje.

Kai birželio pabaigoje griežti suvaržymai buvo atšaukti, septyniolika šalies regionų susigrąžino visą savo sveikatos sistemų kontrolę nuo centrinės vyriausybės.

Decentralizuota Ispanijos sveikatos sistema apsunkina kovą su virusu, nes regionų valdžios institucijos gali nustatyti savo politikas, o centrinei vyriausybei nepavyko jų suvienyti.

Nemažai regionų taip niekada ir nevykdė rekomendacijų, kurias pandemijos pradžioje skelbė vyriausybės patarėjai, pavyzdžiui, didinti kontaktų atsekėjų ir RITS lovų skaičių.

Bloomberg
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Kur, kaip ir už kiek galima privačiai išsitirti dėl COVID-19? (245)

Užsiregistruoti koronaviruso tyrimams į mobiliuosius punktus ir po to sulaukti atsakymo gali...

Lietuvė jau septynerius metus su šeima gyvena Ruandoje: papasakojo, kaip čia auginami vaikai ir kodėl ši šalis tapo jos namais (94)

Sutikite, kad susidūrimas su lietuviu Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje ar netgi tokioje tolimoje...

Orai: spaus vis stipresnis šaltukas (4)

Gruodžio 1-os dieną mūsų šalies orus pradės lemti nuo Rusijos į vakarus tįstantis...

Žmonės patraukė gyventi į naujai statomus kaimus, tačiau galima ir labai skaudžiai suklysti ką būtina įvertinti bėgant iš miesto (176)

Gerėjant pragyvenimo lygiui žmonės iš miestų patraukė gyventi į priemiesčius ir netgi netoli...

Kasiulevičius palaiko mokytojų prašymą: tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą (444)

Šeimos gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius...

Mirė grupės „Naujieji lietuviai“ narys Linas Rugienius (66)

Pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos kupinos žinutės, kuriose...

Siūlo Seime kurti „auksinio balso frakciją“: pretenduotų ir į postus (75)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantis parlamentaras...

Eugenija Grižibauskienė | D+ nariams

Jonavoje gimstančios medžiagos žavi ne tik vietinius: hercogienės vilkėta suknelė padės metus baigti be nuostolių

Dešimtį kilometrų besidriekiantys lino audiniai – tokius įspūdingus kiekius baltos lino...

Laisvės frakcija dėl Valkiūno žodžių kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (238)

Reaguodama į Seimo nario Valdemaro Valkiūno žeminančius žodžius, išsakytus iš Seimo tribūnos,...

|Maža didelių žinių kaina