„Politikos pasaulyje viskas įmanoma. Tai priklauso nuo būtinų sąlygų“, – H.Rowhani sakė televizijai NBC, kai buvo paklaustas, ar susitiktų su JAV lyderiu.

Spėliojama, kad abu lyderiai gali neoficialiai susitikti per Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesiją Niujorke ateinančią savaitę.

Baltųjų rūmų pareigūnai sakė, kad B.Obama šiuo metu neturi planų susitikti su Irano lyderiu, kai bus Niujorke pirmadienį ir antradienį, tačiau atsisakė atmesti tokio susitikimo galimybę.

H.Rouhani, kuris taip pat paprašė Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o susitikti Generalinės Asamblėjos kuluaruose ateinančią savaitę, sakė, kad kitų šalių lyderiai turėtų „pasinaudoti galimybe, kurią atveria“ jo išrinkimas.

„Raginu juos visus kiek įmanoma išnaudoti protingo bendravimo mandatą, kurį man suteikė mano liaudis, ir nuoširdžiai atsakyti į mano vyriausybės pastangas įsitraukti į konstruktyvų dialogą“, – pabrėžė Irano vadovas.

Naujojo Irano prezidento pasiūlymą Vašingtonas tikriausiai svarstys atsargiai. B.Obamos administracija ne kartą kaltino Teheraną padedant Sirijos režimui žiauriame pilietiniame kare ir aprūpinant Damasko vyriausybę ginklais, žmonėmis ir pinigais.

H.Rouhani tvirtino, kad „konstruktyvus požiūris į diplomatiją nereiškia, kad kas nors turi atsisakyti savo teisių“.

„Tai reiškia bendrauti su kolegomis lygių teisių ir abipusio supratimo pagrindais, sprendžiant bendras problemas ir siekiant bendrų tikslų“, – rašė jis.

„Nulinės sumos (žaidimas), šaltojo karo mentalitetas veda prie visų pralaimėjimo“, – pažymėjo H.Rouhani, pridūręs, kad daugeliu atvejų „vienašališki veiksmai aptemdo konstruktyvius sprendinius“.

„Vienašalis požiūris, šlovinantis šiukščią jėgą ir gausinantis smurtą, aiškiai nepajėgus spręsti klausimų, su kuriais visi susiduriame – tokių kaip terorizmas ir ekstremizmas“, – teigė prezidentas, kuris laikomas Irano politikos sluoksniuose laikomas nuosaikiu veikėju.