1990 metų rugpjūčio 2 dieną S. Husseinas pasiuntė savo pajėgas į Kuveitą užimti, anot jo, „Irako 19-osios provincijos“. Vis dėlto JAV vadovaujama koalicija per septynis mėnesius irakiečius iš Kuveito išstūmė.

„Irakas užbaigė Kuveito karo reparacijų bylą, sumokėjęs paskutines priklausančias sumas“, – valstybinė Irako naujienų agentūra citavo premjero ekonomikos patarėją Mozherą Salehą.

Pasak jo, Irako sumokėtų reparacijų bendra suma – 52,4 mlrd. JAV dolerių (45,25 mlrd. eurų).

„Tai nėra mažai, – pridūrė jis. – Šios sumos būtų pakakę įsirengti elektros tinklą, kuris būtų tarnavęs Irakui daug metų.“

Nors Irakas turi daug naftos ir dujų, šalies elektros infrastruktūra yra nustekenta dėl daug metų trukusios nepakankamos priežiūros ir karų, todėl energijos tiekimas neretai nutrūksta.

M. Salehas išreiškė viltį, kad biudžeto pajamų dalis, kuri būdavo atidedama reparacijoms mokėti, dabar galės būti nukreipta plėtros projektams.

Antradienį centrinis bankas pranešė, kad buvo pervesta paskutinė reparacijų išmoka, kurios vertė – 44 mln. dolerių (38,8 mln. eurų).

Šie mokėjimai buvo sustabdyti 2014 metais, kai didelę Irako dalį užėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, bet nuo 2018-ųjų, kai ši grupuotė buvo įveikta, reparacijos buvo atnaujintos.

Lėšų reparacijoms buvo gaunama iš 5 proc. akcizo Irako naftai ir naftos produktams.

Šiuos pinigus nukentėjusiems dėl invazijos skirsto Jungtinių Tautų agentūra.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)