Tarp sulaikytųjų yra garsus žmogaus teisių advokatas.

„Nacionalinio saugumo departamentas areštavo 11 žmonių dėl „sąmokslo padėti nusikaltėliams“, – naujienų agentūrai AFP sakė aukšto rango šaltinis policijoje.

Jis patvirtino, kad areštuoti asmenys įtariami pagalba 12-ai Honkongo demokratijos šalininkų, kuriuos praėjusį rugpjūtį bandančius kateriu pabėgti į Taivaną sučiupo Kinijos pakrančių apsaugos tarnyba.

Kateryje buvę aktyvistai Honkonge kaltinami nusikaltimais, susijusiais su didžiuliais ir dažnai smurtiniais demokratijos šalininkų protestais, kurie miestą krėtė 2019 metais.

Prieš savaitę nacionalinio saugumo policija sulaikė daugiau kaip 50 garsiausių Honkongo demokratijos aktyvistų. Jie kaltinami ardomąja veikla – vienu iš naujų nusikaltimų, minimų drakoniškame nacionalinio saugumo įstatyme, kurį Pekinas miestui primetė pernai.

Tarp ketvirtadienį sulaikytų asmenų yra žmogaus teisių advokatas Danielis Wongas, atvirai remiantis Honkongo demokratijos judėjimą.

„Nacionalinio saugumo policija maždaug 6 val. 10 min. atvyko į mano namus ir šiuo metu aš nežinau, į kurią policijos nuovadą jie mane nuveš“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė D. Wongas.

71 metų teisininkas taip pat yra įkūręs restoraną Taibėjuje, kuris samdo honkongiečius, pabėgusius į šią demokratinę salą, ir jiems padeda.

Buvusi studentų lyderė Willis Ho patvirtino, kad tarp areštuotųjų yra jos motina.

Praėjusį mėnesį Kinijos teismas 10-iai iš 12 bėglių skyrė įkalinimo iki trejų metų bausmes už „neteisėto sienos kirtimo organizavimą ir dalyvavimą jame“.

Du paaugliai buvo sugrąžinti į Honkongą, kur jie kaltinami tokiais dalykais kaip bandymas padegti ir ginklų laikymas.

Honkonge žmonės ne pirmą kartą areštuojami dėl įtarimų bandžius padėti minėtai grupei pabėgti. Spalio mėnesį naujasis miesto nacionalinio saugumo skyrius sulaikė devynis asmenis, kurie vėliau buvo paleisti už užstatą.

Nacionalinio saugumo įstatymas numato įkalinimo bausmes, taip pat ir iki gyvos galvos, už bet kokį nusikaltimą, kurį Pekinas laiko „atsiskyrimu, ardomąja veikla, susimokymu su užsienio jėgomis ir terorizmu“.

Po įstatymo įvedimo buvo areštuota mažiausiai 90 žmonių, tarp jų JAV gimęs žmogaus teisių advokatas Johnas Clancey, garsus aktyvistas Joshua Wongas ir demokratiją remiantis žiniasklaidos magnatas Jimmy Lai.