aA
Buvusi JAV prezidento Donaldo Trumpo varžovė rinkimuose Hillary Clinton po ilgos pertraukos grįžta į viešumą. Iš antradienį transliuoto interviu su ja akivaizdu, kad emocijos, susijusios su patirtu pralaimėjimu, toli gražu nėra nurimusios, o kartėlis, kylantis galvojant Donaldą Trumpą, tebejuntamas, rašo CNN.
© Reuters / Scanpix

Duodama interviu, Demokratų partijos iškelta kandidatė į JAV prezidento postą nurodė, kad dėl jos pralaimėjimo pernai vykusiuose rinkimuose kalti Rusijos ir FTB direktoriaus Jameso Comey veiksmai, rašo CNN.

D. Trumpas, savo ruožtu, retai ištveria bent kelias dienas neprisiminęs įspūdingo savo laimėjimo ir nepranešęs kokių nors nebūtinai patikimais įrodymais pagrįstų naujienų, pavyzdžiui, apie tai, kaip neteisėti balsai lėmė H. Clinton pergalę tiesioginiuose rinkimuose.

JAV prezidentas ypač jautriai reaguoja į menkiausią užuominą, kad jo pergalė galbūt nėra visiškai teisėta. Nepaisant to, H. Clinton, atrodo, suteikia savo šalininkams vis daugiau priežasčių žvelgti į D. Trumpą kaip į neteisėtai iškilusį lyderį.

Atsikirto socialiniame tinkle

Nepanašu, kad D. Trumpas lengvai praleistų progą pakomentuoti kritiškas H. Clinton pastabas apie jo, kaip šalies prezidento, darbą, įskaitant ir tvirtinimą, kad D. Trumpas tiesiog nėra tinkamas užimamam postui.

Kiekvienas H. Clinton pareiškimas sulaukia atgarsio D. Trumpo pamėgtame socialiniame tinkle „Twitter“.

„Dėl FTB direktoriaus J. Comey H. Clinton kaip reta nuskilo – juk jis suteikė jai progą išsisukti nuo daugelio ydingų veiksmų pasekmių! Melaginga D. Trumpo ryšių su Rusija istorija buvo naudojamasi teisinantis dėl pralaimėtų rinkimų. Tačiau galbūt D. Trumpas tiesiog sugebėjo surengti puikią kampaniją?“ – rašoma vienoje „Twitter“ žinutėje.

„Jei jis nori rašyti apie mane „Twitter“, sutinku būti tokių atakų taikiniu, bet nerimauti reikia dėl daugybės kitų dalykų, – kalbėjo H. Clinton. – Užuot sukęs galvą dėl rinkimų ir mano populiarumo tarp žmonių, jis galėtų užsiimti visiškai kitais šaliai naudingais dalykais“, - pokalbio metu sakė H. Clinton.

H. Clinton taip pat pašmaikštavo, kad D. Trumpo „Twitter“ surengtas susišaudymas yra daug labiau jam tinkanti veikla nei kišimasis į užsienio politikos reikalus.

H. Clinton: aš turėjau būti jūsų prezidentė

H. Clinton kalbėjo atvirai ir nesistengė slėpti emocijų. Viešąja nuomone taip skrupulingai nebesirūpinančios politikės kalboje nestigo apdairių, bet drąsių politinių pareiškimų.

„Jei rinkimai būtų vykę spalio 27 d., būčiau tapusi jūsų prezidente“, – pareiškė CNN žurnalistės Christiane Amanpour kalbinama H. Clinton.
„Mano kelias į pergalę buvo aiškus tol, kol spalio 28 d. pasirodė [FTB vadovo] J. Comey laiškas ir Rusijos iniciatyva „WikiLeaks“ paskelbta informacija, sukėlusi abejonių ir tam tikrų būgštavimų balsuoti už mane nusprendusiems žmonėms“, – kalbėjo H. Clinton.

H. Clinton nuomone, netikėtai pasikeitusias aplinkybes patvirtina nemažai įtikinančių įrodymų. Ji taip mano, kad pralaimėjimą iš dalies galėjo lemti ir visuomenėje tarpstanti mizoginija – moterų atžvilgiu juntama neapykanta.

Vis dėlto reikia pasakyti, kad H. Clinton sugeba prisiimti atsakomybę dėl patirto pralaimėjimo.

„Prisiimu visą atsakomybę. Aš buvau kandidatė. Mano vardas buvo įrašytas biuleteniuose. Labai gerai žinau, su kokiais iššūkiais grūmėmės, kokių problemų patyrėme ir kokių trūkumų nepašalinome“, – kalbėjo H. Clinton.

Naujas žodžių karas?

Buvusiai valstybės sekretorei teko atsakyti ir į itin tiesius bei visuomenės dėmesį patraukusius klausimus apie tolesnį savo dalyvavimą politiniame šalies gyvenime.

Kaip vėliau CNN sakė H. Clinton artimas bičiulis, ji veikiausiai neketina ypatingai dėl ko nors kovoti, tačiau slėptis taip pat nesirengia.

Beje, dar neaišku, kaip į iš naujo kurstomus karus pažvelgs Demokratų partijos lyderiai.

DELFI.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Karbauskis – apie tai, kad nėra įtakingas, bet turi slaptą kozirį rinkimams (21)

„Valstiečiai“ ateinantiems Seimo rinkimams yra paruošę slaptą kozirį, kuris nebūtinai matyti...

Rinktinę puikiai pažįstantis Darjušas – apie nešvarius australų triukus, Kalniečio 30 minučių ir Mačiulį prieš Antetokounmpo laida „Krepšinio zona“

Po dviejų pamokų, gautų nuo serbų, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atsigriebė per pratybas su...

Prie Smiltynės perkėlos dar neregėtos eilės: akis bado apsukrių „gudručių“ elgesys (94)

Ekspreso Nida-Klaipėda vairuotojas, sustabdęs autobusą automobilių eilės, nusidriekusios pusantro...

Mažeika pateikė daugiau detalių, kas ir kiek mokės už automobilius (378)

Nuo kitų metų planuojamas įvesti automobilių taršos mokestis šalies biudžetą pirmaisiais...

Vibrio bakterija pareikalavo aukų: po maudynių Baltijos jūroje mirė moteris perspėja dėl rizikos grupių (64)

Medikai jau kurį laiką kalba apie Vibrio bakterijas, kurios dauginasi esant pakankamai šiltai...

Ar Prezidentas turėtų nieko neslėpti? (32)

Prezidento Gitano Nausėdos šeimos turto deklaracija už 2018 metus visuomenės nepasieks, nes taip...

Atviru laišku Blattas atskleidė sergantis sunkia liga (10)

Pirėjo „Olympiakos“ klubo, kuriam ateinantį sezoną atstovaus Mindaugas Kuzminskas , strategas...

Kruviname „Ilovaisko katile“ – tik Rusijos kariuomenės turėta ginkluotė (225)

2014 m. netoli Donecko vykusiame Ilovaisko mūšyje prorusiškų separatistų pusėje dalyvavo tankai...

Akiai nepatraukli daržovė – tikras sveikatos šaltinis: mitybos ekspertai išvardijo naudą jūsų organizmui (2)

Nors vizualiai burokėlis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti ne itin patrauklus, tačiau ši...