aA
Buvęs Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Michaelas Flynnas nenusipelnė kalėjimo už tai, kad melavo apie savo kontaktus su rusais po respublikono pergalės 2016-ųjų rinkimuose, tvirtina jo advokatai.
Michaelas Flynnas
© Reuters / Scanpix

Dokumentuose teismui Vašingtone, pateiktuose prieš gruodžio 18 dieną numatytą nuosprendžio M. Flynnui paskelbimą, advokatai prašo jam skirti ne ilgesnę nei vienerių metų lygtinę laisvės atėmimo bausmę su minimaliomis priežiūros sąlygomis bei 200 valandų viešųjų darbų.

Šis prašymas atitinka rekomendaciją, kurią praėjusią savaitę pateikė specialusis prokuroras Robertas Muelleris. Jis rekomendavo neskirti buvusiam prezidento patarėjui realios įkalinimo bausmės atsižvelgiant į jo pagalbą tyrimui dėl galimų D. Trumpo rinkimų komandos ryšių su Rusija, taip pat bendradarbiavimą kituose neįvardijamuose tyrimuose.

Netikėta R. Muellerio rekomendacija dėl nuosprendžio M. Flynnui ir joje nurodyti faktai liudija, kad specialiojo prokuroro tyrimas kelia vis didesnę grėsmę D. Trumpui. Tai patvirtina ir dokumentai, vėliau tą savaitę pateikti teismui buvusio D. Trumpo asmeninio advokato Michaelo Coheno ir buvusio rinkimų kampanijos vadovo Paulo Manaforto bylose.

Nuosprendžio M. Flynnui paskelbimas per šiuos metus buvo net keturis kartus atidėtas. Atidėjimai liudija, kad anksčiau su tyrėjais nebendradarbiavęs M. Flynnas, į atsargą išėjęs trijų žvaigždučių generolas ir buvęs Pentagono žvalgybos vadovas, galėjo tapti vertingu liudininku.

„Lygtinis laisvės atėmimas su minimalia priežiūra yra teisinga bausmė“, – rašo M. Flynno advokatai 178 puslapių dokumente, kartu pridėdami 50 charakteristikų, kurių daugelis parašytos karininkų.

Motyvuodami savo prašymą skirti lygtinę bausmę, M. Flynno advokatai prašo teismo atsižvelgti į jo nepriekaištingą karinę ir valstybės tarnybą, taip pat atsidavimą šeimai, tarnybos draugams ir veteranams.

„Generalas M. Flynnas prisiėmė atsakomybę už savo veiksmus. Jis glaudžiai bendradarbiavo keliuose Teisingumo departamento tyrimuose“, – teigia advokatai, atkreipdami dėmesį, kad tai buvo daroma dar prieš padarant pareiškimą dėl kaltės pripažinimo.

Anot advokatų, buvęs prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais 19 kartų susitiko su specialiojo prokuroro biuro ir kitais tyrėjais, o jo apklausos iš viso truko 63 valandas.

Be kitų dalykų, M. Flynnas pripažino, kad 2017 metų sausio 24-ąją apklausiamas tyrėjų melavo apie 2016-ųjų gruodį vykusius savo pokalbius su Rusijos ambasadoriumi Jungtinėse Valstijose Sergejumi Kisliaku.

Nors M. Flynnas pripažįsta, kad elgėsi netinkamai, jo advokatai pabrėžia, kad teismas, skirdamas „teisingą bausmę“, turi atsižvelgti ir į tai, kad prieš sausio 24-osios apklausą Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentai neįspėjo jo apie atsakomybę už melagingų parodymų davimą.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Aklas pasimatymas su kandidatu. Maldeikienė visą skyrių savo knygoje paskirs Tapinui (32)

Parlamentarė Aušra Maldeikienė teigė, kad jos dalyvavimo prezidento rinkimuose tikslas nėra...

Daug metų neviešinta Freddie Mercury paslaptis: čia sukūrė paskutines dainas ir pasitiko mirtį (35)

Montrė miestelis Šveicarijoje daug metų buvo legendinio Freddie Mercury slėptuvė nuo viso...

Išdalinti „Žmonių“ apdovanojimai: paskelbti metų svarbiausieji, jautri Vido Bareikio žinutė ir skandalu tapęs įvykis (44)

Penktadienio vakarą šou pasaulio žvaigždės rinkosi į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto...

Wolterso žmonai stiprybės linkėjęs Jasikevičius: tai gera pamoka komandai (21)

Šarūnas Jasikevičius vis dar nededa taško sunkiame periode, apie kurį kalbėjo jau ne sykį....

Nuslėpti pasikėsinimai į sovietų generalinius sekretorius: kaip išaiškinti sąmokslai ir kodėl visi mėginimai buvo nesėkmingi (81)

Pasikėsinimai į valstybių vadovus vykdomi visame pasaulyje. Ir tik Sovietų Sąjungoje dėl...

„Panathinaikos“ strategui po pertraukos patiko tik „Žalgirio“ arena

Rickui Pitino amerikietiška bendravimo maniera padeda aplenkti nemalonius klausimus, bet duoda mažai...

Pralaimėjimų šleifo nusikratę žalgiriečiai žavėjosi savo energija, Lekavičius nuo komentaro išsisuko (2)

Po pergalės prieš Atėnų „Panathinaikos“ „Žalgirio“ rūbinėje aidėjo juokas,...

Savaitgalį laukia mažesnis šaltukas

Šeštadienio naktį dar spės pasnigti daugelyje šalies vietovių, bet sniego iškris nedaug....

Sunku patikėti tokiomis kainomis: lietuvius gundo butais šalia jūros kranto už 7,5 tūkst. eurų (77)

Lietuvių susidomėjimas užsienio NT rinka neblėsta, o ypač, kai parduodamas turtas kainuoja itin...

Vakaro viešnios nepagailėjo intriguojančių detalių – iškirpčių ir gilių skeltukų (60)

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre startavo „Žmonių“...