„ES pasibaisėjusi Irane dėl besitęsiančių protestų suimtų ir myriop nuteistų Mohammado Mehdi Karami ir Seyyedo Mohammado Hosseini egzekucijomis“, – pranešime nurodė Europos Sąjungos užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio atstovas.

„Tai dar vienas smurtinių Irano valdžios represijų prieš civilių demonstracijas ženklas“, – pažymėjo jis.

„Europos Sąjunga dar kartą ragina Irano valdžią nedelsiant atsisakyti griežtai smerktinos praktikos skirti mirties bausmes protestuotojams ir jas vykdyti.“

Iranui įvykdžius mirties bausmę šiems dviem vyrams, egzekucijų, susijusių su visoje šalyje vykstančiais protestais, kurie peraugo į raginimus padaryti galą Irano režimui, skaičius padidėjo iki keturių.

Pirmąsias dvi egzekucijas Irano valdžia įvykdė gruodį, sukėlusi visuotinį pasipiktinimą ir paskatinusi Vakarus paskelbti šaliai naujų sankcijų.

Šeštadienį mirties bausmės nuosprendžiai buvo įvykdyti nepaisant tarptautinių teisių gynimo grupių kampanijos, kurioje buvo prašoma pasigailėti šių dviejų vyrų gyvybių.

Organizacija „Amnesty International“ pasmerkė „pagreitintą nesąžiningą grupinį teismo procesą“, kuris, jos teigimu, nebuvo „panašus į prasmingą teisminį procesą“.

Osle įsikūrusios teisių gynimo grupės „Iran Human Rights“ (IHR) duomenimis, M. M. Karamiui buvo 22 metai. S. M. Hosseinio amžius iš karto nebuvo aiškus.

Valdžia yra suėmusi tūkstančius žmonių, dalyvavusių demonstracijose, kurios prasidėjo rugsėjo mėnesį mirus 22 metų Mahsai Amini.

Irano kurdė buvo sulaikyta moralės policijos už tai, kad, kaip įtariama, pažeidė griežtą režimo nustatytą moterų aprangos kodą.

Remiantis oficialia informacija pagrįstais naujienų agentūros AFP skaičiavimais, teismai dėl demonstracijų mirties bausme nuteisė jau 14 žmonių.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją