Šis smūgis buvo jau antra tokio pobūdžio ataka nuo Etiopijos vidaus konflikto pradžios anksčiau šį mėnesį.

„Viena raketa atskriejo iš Tigrėjaus ir, regis, nukrito į pietus nuo Asmaros“ – Eritrėjos sostinės, naujienų agentūrai AFP sakė vienas diplomatas. Jis pridūrė, kad kol kas negauta jokios informacijos apie padarytą žalą arba nukentėjusius žmones.

Kitas diplomatas sakė, kad buvo pranešimų apie antrą raketą, esą nukritusią viename Asmaros rajone, bet ši informacija kol kas nebuvo patvirtinta.

Etiopijos premjeras Abiy Ahmedas jau ilgiau kaip tris savaites tęsia karinę kampaniją prieš Tigrėjaus valdančiosios partijos – Tigrėjaus liaudies išvadavimo fronto (TPLF) – vadovybę.

Apie šių operacijų pradžią jis paskelbė lapkričio 4-ąją, atsakant, anot premjero, į išpuolius prieš federalinių pajėgų stovyklas, esą organizuotus TPLF.

TPLF savo ruožtu kaltino Etiopijos vyriausybę naudojantis Eritrėjos karine pagalba, nors Adis Abeba tai neigia.

TPLF vadovas Debretsionas Gebremichaelis, Tigrėjaus prezidentas, dviem savaitėmis anksčiau prisiėmė atsakomybę už raketų smūgius, nutaikytus į Asmaros oro uostą.

Šios atakos padidino nuogąstavimus, kad konfliktas Etiopijoje gali išsiplėsti į kitas Somalio pusiasalio šalis.

Dėl penktadienio raketų smūgio TPLF atsakomybės kol kas neprisiėmė, taip pat nebuvo Etiopijos arba Eritrėjos oficialių komentarų.

Po daugiau kaip tris savaites trukusių kovų, nusinešusių šimtus žmonių gyvybių ir privertusių dešimtis tūkstančių gyventojų pabėgti į kaimyninį Sudaną, Abiy Ahmedas šią savaitę sakė, kad kariuomenė ketina artimiausiomis dienomis pradėti galutinį puolimą prieš Tigrėjaus sostinę Mekelę.

Kadangi regione blokuojami ryšiai, abiejų stovyklų pareiškimus patikrinti buvo sunku.

Penktadienį vakare taip pat dar nebuvo aišku, kada Etiopijos federalinės pajėgos ketina įžengti į Mekelę.

Tarptautinė bendruomenė perspėjo, kad pusę milijono gyventojų turinčios Mekelės šturmas galimai pažeistų karo taisykles.

Anksčiau penktadienį Abiy Ahmedas, pernai pelnęs Nobelio taikos premiją, susitiko su Afrikos Sąjungos pasiuntiniais konflikto aptarti.

Vis dėlto jis iki šiol priešinosi raginimams nedelsiant nutraukti kovos veiksmus ir pradėti derybas su TPLF lyderiais.