Tai ketvirtadienį „24-ojo kanalo“ laidoje pareiškė ukrainiečių karo ekspertas Romanas Svitanas, praneša UNIAN.

„Greičiausiai jie ten buvo permesti tam tikroms provokacijoms vykdyti. Jie gali būti sutelkti pasienyje su Lenkija ir Baltijos šalimis, kad gautų „grąžos“, o tai tikrai įvyks, nes bet koks tokio kariškių skaičiaus judėjimas sienos link paskatins atsakomuosius veiksmus arba prevencinį smūgį šiems kariškiams, o Putinas jau galės tuo pasinaudoti, kad pakeltų Rusijos visuomenės dvasią kovai su baisiąją NATO, baisiaisiais Vakarais, kurie užpuolė nepavojingus „Wagner“ samdinius“, – sakė jis.

Anot eksperto, ateityje užverbuotų samdinių skaičius priklausys „nuo pinigų maišo, ant kurio sėdi J. Prigožinas, dydžio“.

„Kol kas jų yra iki 5 tūkst., tegul šis skaičius padvigubėja, kariniu požiūriu jie niekam nekelia grėsmės šiame rajone – nei Baltijos šalims, nei Lenkijai, nei Ukrainai. Visi pasiruošę pasitikti 100-150 tūkst. žmonių armiją, o ne saujelę „prigožininkų“. Jų skaičius neleidžia atlikti jokių kovinių užduočių“, – pridūrė R. Svitanas.

UNIAN primena, kad „Wagner“ samdiniai atvyksta į Baltarusiją po maišto, kurį jie surengė birželio 24 d. Baltarusijos valdžia leido Mogiliovo srities Celio kaime įrengti „vagneriečių“ stovyklą, kurioje statomos palapinės beveik 9 tūkst. žmonių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją