A. F. al Sisi davė prezidento priesaiką sausakimšoje salėje, stebint jo vyriausybės nariams. Buvęs generolas kovą vykusius valstybės vadovo rinkimus laimėjo surinkęs 97 proc. balsų.

Karo lėktuvai virš Kairo nupiešė Egipto vėliavą, o sraigtasparniai skriejo virš sostinės centro, prezidentui važiuojant į parlamentą, kur jis buvo pasitiktas 21 šūvio saliutu.

Buvęs armijos vadas A. F. al Sisi valstybės vadovu buvo išrinktas 2014-aisiais, praėjus metams po to, kai nušalino savo pirmtaką – islamiškų jėgų remtą Mohamedą Mursi (Mohamedą Mursį), pirmąjį laisvai išrinktą Egipto prezidentą.

Rimtų varžovų prieš rinkimus A. F. al Sisi neturėjo – vienintelis jo oponentas buvo mažai žinomas veikėjas Moussa Mostafa Moussa, pats uoliai palaikantis dabartinį lyderį.

Kitiems potencialiems ir žinomesniems A. F. al Sisi varžovams buvo užkirstas kelias kandidatuoti.

Praėjus septyneriems metams nuo 2011-ųjų sausio, kai sukilėliai nuvertė autoritarinio prezidento Hosni Mubarako režimą, antrai kadencijai išrinktas buvęs generolas turės du pagrindinius iššūkius: saugumą ir ekonomikos gaivinimą.

Žmogaus teisių organizacijos nuolat kritikuoja Egipto valdžią dėl piliečių laisvių pažeidimų ir opozicijos malšinimo.

Pastaraisiais mėnesiais buvo areštuotas daugelis prezidento oponentų ir jį kritikuojančių visuomenininkų.

Tarp sulaikytųjų yra tinklaraštininkas ir žurnalistas Waelis Abbasas bei Shadi Ghazali Harbas, per 2011-ųjų revoliuciją vadovavęs vienam jaunimo judėjimui.

Tarp pat buvo suimtas Hazimas Abdelazimas, apibūdinęs savo sprendimą vadovauti A. F. al Sisi priešrinkiminės kampanijos jaunimo komitetui kaip savo „didžiausią klaidą“.