Rinkimų apylinkės Kaire, Aleksandrijoje ir dar aštuoniose provincijose bus atidarytos šeštadienį 8 val. (ir Lietuvos laiku) ir dirbs iki 19 valandos. Kita šalies pusė turi balsuoti po savaitės, gruodžio 22 dieną.

Siekiant užtikrinti saugumą Egipto armijai laikinai - iki paaiškės galutiniai referendumo rezultatai - buvo suteikti policijos įgaliojimai. Iš viso 130-čiai tūkst. policininkų padės 120 tūkst. karių.

M. Mursi stovykla sako, kad Konstitucijos projekto, kurį parengė islamiškų jėgų dominuojama komisija, reikia siekiant užbaigti perėjimą nuo 30 metų trukusio Hosnio Mubarako režimo, kuris praėjusių metų pradžioje buvo nuverstas per Egipto revoliuciją.

Tačiau opozicija tvirtina, kad Konstitucija parengta prastai ir gali nuvesti prie šariato (islamo teisės) stiliaus įstatymų, be to, smerkia tai, kaip referendumas be konsensuso buvo prastumtas.

Daugelis Egipto teisėjų yra sakę, kad neprižiūrės balsavimo, kaip reikia pagal įstatymą norint užtikrinti jo teisėtumą.

- Islamas lieka oficiali šalies religija. Išlaikoma ankstesnė formuluotė, kad „šariato principai“ yra pagrindinis įstatymų šaltinis. Tačiau šie principai yra išplėsti įtraukiant sunitų doktrinines interpretacijas.

- „Tikėjimo laisvė yra garantuojama“, tačiau - tik islamo, krikščionybės ir judaizmo sekėjams.

- Prezidentas gali valdyti tik dvi ketverių metų kadencijas iš eilės, o ne neribotą laiką, kaip buvo valdant H. Mubarakui.

- Gynybos ministras renkamas tik iš kariškių. Be to, dėl karinio biudžeto spręs komitetas, kuriame dominuoja karininkai ir kuris tuo iš esmės bus nepriklausomas nuo civilinės priežiūros.

- Civiliai asmenys nebus teisiami kariškių teismuose, išskyrus atvejus, kai „nusikaltimai gali pakenkti ginkluotosioms pajėgoms“. Opozicija ir žmogaus teisių gynimo grupės reikalauja, kad ši neaiškiai apibrėžta išimtis būtų pašalinta.

Chartija patvirtina „piliečių lygybę prieš įstatymą be diskriminacijos“, tačiau joje aiškiai neminima lyčių lygybė.

- Raiškos laisvė yra ginama - išskyrus atvejus, kai kalbama apie „įžeidimus fiziniams asmenims“ ar „įžeidimus pranašų atžvilgiu“. Kai kas baiminasi, kad šiomis išimtimis atveriamos durys cenzūrai.

- Valstybė yra įvardijama kaip „visuomeninės moralės ir tvarkos“ gynėja.

- Egiptui draudžiama pasirašinėti tarptautines sutartis ir konvencijas, kurios prieštarauja konstitucijai. Teisių gynimo grupės kritikuoja tai, kad nėra aiškaus pagarbos tarptautinėms žmogaus teisių konvencijoms paminėjimo.