Kalbėdamas Bendruomenių rūmuose, Ph. Hammondas nurodė, kad Rusijos oro antskrydžiai per pastarąsias dvi savaites faktiškai leido „Islamo valstybei“ „siekti pranašumo sausumoje“.

Vartodamas kitą „Islamo valstybės“ pavadinimą, užsienio reikalų sekretorius teigė, esą „nepriimtina, kad Rusijos veiksmai silpnina opoziciją ir tokiu būdu suteikia pranašumą „Daesh“ pajėgoms, su kuriomis Maskva teigia kovojanti“.

„Su mūsų koalicijos partnerėmis, įskaitant JAV, ir toliau raginsime rusus kreipti ugnį tik prieš „Daesh“, – pridūrė sekretorius, informavęs Britanijos parlamentą apie šalies vaidmenį Sirijos pilietiniame kare po to, kai prieš dvi savaites parlamentarai pritarė oro antskrydžiams prieš „Islamo valstybę“ Sirijoje.

Ph. Hammondas teigė esąs įsitikinęs, kad 75 proc. Rusijos oro antskrydžių nukreipti prieš žmones, kurie turi būti Sirijos konflikto sprendimo dalis. Pasak sekretoriaus, toks Rusijos indėlis yra nenaudingas, o šios šalies ketinimai Sirijoje „geriausiu atveju dviprasmiški“.

JAV ir Rusijos pozicijos dėl Sirijos toliau skiriasi

Prieš paskutiniąją šiais metais Sirijos klausimams skirtą konferenciją JAV ir Rusijos pozicijos toliau skiriasi, praneša agentūra „Reuters“.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė trečiadienį kalbėjo apie „didžiulius skirtumus“ ieškant sprendimo Sirijos konflikte. Tačiau užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas esą skris į Niujorką, kur penktadienį dalyvaus konferencijoje.

Konferencijos tikslas yra iki metų pabaigos parengti planą 250 000 gyvybių nusinešusiam pilietiniam karui užbaigti. Jei jos dalyviams pavyks tai padaryti, kitais metais galėtų prasidėti sudėtingas jo įgyvendinimo procesas.

Sirijos opozicijos ir vyriausybės atstovai, padedami užsienio, tada turės susitarti dėl paliaubų ir pereinamojo laikotarpio vyriausybės sudarymo.

Trečiasis Sirijos pokalbių ratas dėl nesutarimų grėsė neįvykti. Viena ginčytinų temų yra klausimas, kokį vaidmenį turi vaidinti Sirijos prezidentas Basharas al Assadas. JAV reikalauja, kad jis po pereinamojo etapo atsistatydintų. Rusija, kuri yra svarbi B. al Assado sąjungininkė, tuo tarpu teigia, kad tik Sirijos gyventojai, o ne kitos valstybės, gali spręsti dėl jo ateities.

Ginčų kyla ir dėl Rusijos oro antskrydžių. Vakarai kaltina vadovybę Maskvoje, kad ši pagrinde taikosi į su B. al Assadu kovojančius sukilėlius, o ne į „Islamo valstybę“ (IS).