Kataro sostinėje surengtame susitikime, kuris baigėsi daugiau kaip dešimčia valandų vėliau, negu iš pradžių buvo numatyta, nebuvo pasiekta jokio galutinio susitarimo, pareiškė reporteriams Nigerijos naftos išteklių ministras Emmanuelis Ibe Kachikwu.

Pasak informuotų šaltinių, susitarti nepavyko dėl ginčų, ar susitarimas turėtų būti taikomas ir kitiems gamintojams, tokiems kaip Iranas, kuris derybose nedalyvavo.

Prieš susitikimą JAV bankas „Citigroup“ prognozavo, kad nepasiekus susitarimo naftos kainos „smarkiai“ kristų.

Brent“ rūšies naftos kainos, sausį nusileidusios žemiausiai per 12 metų, per pastaruosius du mėnesius, kol Saudo Arabija ir Rusija rengė planą dėl gavybos ribojimo, pakilo beveik 30 procentų. Nors analitikai abejojo, kad susitarimas, jei jis būtų pasiektas, būtų padaręs didesnį poveikį naftos tiekimui pasaulio rinkoje, nesugebėjimas susitarti dėl gavybos ribų parodo, kad tikimybė, jog naftos gamintojai imsis koordinuotų veiksmų naftos krizei išspręsti, yra labai maža.

„Susitikimas Dohoje buvo galimybė OPEC bent kiek pagražinti savo suterštą įvaizdį“, – penktadienį pareiškė „Barclays“ analitikas Miswinas Maheshas. „Po nesėkmingo OPEC susitikimo gruodžio mėnesį rinkoje buvo abejonių dėl kartelio narių vienybės ir Dohos susitikimas grupei siūlė šansą įrodyti savo svarbą ir sukurti pasitikėjimo ratą.“