Ministro pirmininko Davido Camerono pateiktam pasiūlymui pritarė 524 parlamentarai prieš 43; persvara – net 481 balsas.

Parlamente premjeras padėtį Irake ir Sirijoje pavadino kritine nacionaliniam saugumui ir ragino kuo skubiau veikti prieš teroristus.

Savo ugningoje kalboje D.Cameronas piešė baisius neveiklumo padarinius – jis pabrėžė, kad teroristai kerta galvas savo aukoms, išlupa akis, nukryžiuoja, siekdami „Tamsybių amžių“ tikslų.

Anksčiau penktadienį Belgijoje ir Danijoje taip pat nutarta dėtis prie koalicijos.

Belgijos parlamente už dalyvavimą kovoje su džihadistais balsavo 114 deputatų, prieš buvo tik 2, nors nerimaujama, kad dėl to terorizmas gali pasireikšti ir šioje šalyje. Ketinama į karo veiksmų zoną siųsti šešis naikintuvus F-16.

Danijos ministrė pirmininkė Helle Thorning-Schmidt sakė, kad jos vyriausybė siųs keturis operatyvinius ir tris rezervo lėktuvus, 250 lakūnų ir aptarnavimo personalo. Vyriausybės sprendimą dar turi patvirtinti Danijos parlamentas, bet tai laikoma tik formalumu.

„Nė vienas neturi vengto šito, – pabrėžė ji. – Kiekvienas turi prisidėti“.

Manoma, kad Didžioji Britanija panaudos savo naikintuvus „Tornado“, dislokuotus Kipre, iš kur galima pasiekti Irako šiaurinius rajonus.

Belgija prisidės prie JAV vadovaujamos koalicijos kovoje su „Islamo valstybe“

Belgija prisidės prie JAV vadovaujamos koalicijos, kovojančios su „Islamo valstybe“ Irake ir Sirijoje, pasiųsdama į karo veiksmų zoną savo šešis naikintuvus F-16.