Ciklonai – uraganų Atlanto vandenyne arba taifūnų Ramiajame vandenyne atitikmuo – yra įprasta grėsmė šiame regione, tačiau mokslininkai teigia, kad dėl klimato kaitos jie tikriausiai tampa intensyvesni ir dažnesni.

Vėlai pirmadienį „Sitrang“ pasiekė krantą Bangladešo pietuose, tačiau valdžios institucijos sugebėjo iš anksto evakuoti apie milijoną gyventojų.

Maždaug 10 mln. žmonių pakrantės rajonuose antradienį neturėjo elektros, o mokyklos buvo uždarytos didžiojoje šalies pietinio regiono dalyje.

Policijos ir vyriausybės pareigūnai pranešė apie mažiausiai 24 žmonių žūtį – daugumą jų užmušė krintantys medžiai, o du žuvo nuskendus valčiai Jamunos upėje šalies šiaurėje.

Evakuotieji iš žemumų regionų, tokių kaip atokios salos ar upių pakrantės, buvo perkelti į tūkstančius keliaaukščių prieglaudų, skirtų slėptis nuo ciklonų, sakė Nelaimių valdymo ministerijos sekretorius Kamrulas Ahsanas.

Pasak jo, beveik 10 tūkst. namų per audrą buvo „sugriauti arba apgadinti“, potvyniai sunaikino apie 1 tūkst. krevečių fermų.

Vėjas medžius vartė net sostinėje Dakoje, esančioje už šimtų kilometrų nuo audros centro.

Smarkios liūtys merkė didžiąją šalies dalį ir užtvindė tokius miestus kaip Daka, Kulna ir Barisalis, kur pirmadienį iškrito 324 milimetrai kritulių.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją